Головною проблемою Луганської області є недостатня кількість лікарів. Щоб її вирішити, до роботи планують залучати інтернів та лікарів, які вже вийшли на пенсію.

Як повідомляє кореспондент hromadske, про це на брифінгу в Сєвєродонецьку заявив голова Луганської ОДА Сергій Гайдай.

«Головна наша проблема у тому, що у нас мало лікарів. Ніхто особливо їхати до нас не хоче. Тому ми підготували базу інтернів, які провчились рік, два чи три, щоб вони допомагали. Ми навіть зараз шукаємо лікарів-пенсіонерів. І якщо буде критична ситуація, будемо намагатись їх залучати. Ми готуємось до найгіршого сценарію», — сказав Сергій Гайдай.

Також він повідомив, що попри складну епідемічну ситуацію, наразі в області не розглядають можливість не проводити місцеві вибори.

«Якщо ми побачимо, що у нас не 100-150 інфікованих в день, а 500, то, можливо, це питання буде підніматись. Але поки ніхто навіть не проговорював варіант скасування виборів», — запевнив голова ОДА.

Яка ситуація в українських лікарнях під час епідемії?

Очільник Міністерства охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що станом на 13 жовтня в українських «коронавірусних» лікарнях вже зайнята 21 тисяча ліжок із 34 тисяч — тобто понад 60%. Найбільш завантажені лікарні в Одеській (85,6%), Луганській (83,9%), Донецькій (83,7%), Харківській (75%), Дніпропетровській (73,3%) та Вінницькій (70,8%) областях. У Києві цей показник становить 70,6%.

Також у медзакладах не вистачає працівників: ті, що є, змушені працювати понаднормово. Попри те, що влада столиці виплачує медикам надбавку з міського бюджету, багато людей вирішили не наражати себе на небезпеку. Запасів костюмів, рукавичок, масок та респіраторів для лікарів залишилось менше ніж на два місяці.

Наприклад, у Києві за останні 9 місяців з медичних закладів звільнились понад 7 тисяч працівників. Половина з них ㅡ технічні робітники, але чимало й медиків.

Що з епідемією зараз?

Епідемія в Україні стрімко набирає обертів. Зараз у середньому за добу виявляють понад 5 тисяч нових випадків інфікування. Наприклад, за минулу добу, 14 жовтня, коронавірусне захворювання підтвердили у рекордної кількості людей — 5 992. 

За весь час епідемії в Україні COVID-19 підтвердили у 288 231 людини. З них 121 919 пацієнтів одужали, а 5 408 — померли від ускладнень. Продовжують лікуватися понад 162 тисячі людей.

На засіданні 13 жовтня уряд ухвалив рішення продовжити карантин до кінця 2020 року, а карантинні обмеження ㅡ посилити.

Поділитись: