Через дію нового КПК суди не встигають видавати дозволи на поховання — поліція

Через дію нового Кримінального процесуального кодексу зі змінами суди України не встигають видавати дозволи на поховання померлих.

Через дію нового Кримінального процесуального кодексу зі змінами суди України не встигають видавати дозволи на поховання померлих.

Про це повідомив заступник глави Нацполіції — начальник Головного слідчого управління Віталій Невгад.

За його словами, впродовж 10 днів по Україні судами розглянуто близько 60 % клопотань про проведення експертиз, направлених слідчими Нацполіції.

«У нас за ці 10 днів зафіксовано 7782 факти смерті громадян. Слідчими розглянуто 5849 фактів. Тобто, це не є проблематикою. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 1 949 фактів. І саме тут маємо певні складнощі», — сказав Невгад.

Він додав, що фактично за всіма цими фактами (1925 із 1949) призначено експертизи.

Наразі від судів отримано дозволів на видачу тіл для захоронення протягом доби — 794  дозволи (41% від загальної кількості наданих клопотань), протягом двох діб – 753 (39%), на третю добу – 259 дозволів (13%).

«Це перший момент, коли кількість клопотань в судах з кожним днем буде зростати», — зазначив Невгад.

Відтак Невгад наголосив на необхідності негайного проведення на місцях зустрічей з представниками судів та прокуратури.

15 березня набув чинності законопроект зі змінами до кримінально-процесуального кодексу, ініціатором яких був народний депутат від РПЛ Андрій Лозовий.

Згідно з «поправками Лозового», після смерті людини експертиза проводиться лише за дорученням слідчого судді чи суду. Попри те, що йдеться про випадки насильницької смерті та коли зареєстроване повідомлення про кримінальне правопорушення, слідчі призначають експертизу майже у всіх випадках смертей.

15 березня Рада не підтримала зміни до кримінального судочинства, які б скасували «поправки Лозового».

22 березня депутати Верховної Ради внесли зміни до КПК і спростили роботу слідчих, інші поправки залишились у силі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ударили по термінах: як поправки до судової реформи загрожують розкриттю десятків резонансних злочинів