Збитки, які завдала Укрзалізниці пандемія коронавірусу можуть скласти 6-10 мільярдів гривень лише за першу половину 2020 року.

Такі розрахунки навів тимчасовий очільник компанії Желько Марчек, повідомляє пресслужба УЗ.

Збитки Укрзалізниці — це недоотримані доходи від пасажирських перевезень та витрати на повернення грошей за квитки.

«Вантажний сегмент також потерпає від епідемії та запроваджених карантинних заходів. Вже зараз ми спостерігаємо зниження обсягів виробництва до 30 % та зупинку роботи окремих підприємств-вантажовідправників, що також негативно впливає на дохідність Товариства», — повідомив Марчек.

Розмір недоотриманих доходів за березень 2020 року в Укрзалізниці оцінюють в 1,2-1,4 мільярда гривень. За першу половину 2020 року збитки компанії зростуть ще більше.

«За нашими оцінками, за результатами першого півріччя 2020 року, чистий збиток компанії становитиме від 6 до 10 млрд грн. Таких результатів ми не мали з 2015 року», — додав тимчасовий голова компанії.

Він нагадав, що УЗ працевлаштовує близько 250 тисяч людей, яким продовжують здійснювати виплати коштом скорочення витрат на закупівлю матеріально-технічних ресурсів. Також від всіх премій та надбавок відмовилося правління УЗ та наглядова рада компанії.

12 березня по всій Україні почався карантин у зв’язку з розповсюдженням у світі коронавірусу. Так, усі навчальні заклади, включно з приватними, закрили на три тижні, до 3 квітня.

З 16 березня Україна на два тижні закрила кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавірусу.

А з 17 березня Україна закрила пасажирське авіасполучення. Також у Києві закрили усі заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків.

Поділитись: