представник президента у Кабінеті міністрів України Андрій Герус
Фото:

Громадське

Обсяги імпорту до України російського дизельного пального через трубопроводи у серпні 2019 року мають скоротитися у 2 рази у зв'язку із запровадженням нових українських мит на російське пальне.

Про це повідомив представник президента у Кабінеті міністрів України Андрій Герус під час брифінгу.

«Постачання російського ресурсу у серпні скоротиться майже вдвічі. Те, що йде через трубопровід, скоротиться десь з 200 тисяч тонн до 100 тисяч тонн», — повідомив Герус.

За його словами, після запровадження нових мит обсяги постачання дизельного пального морем навпаки зростуть. Також Україна нарощує обсяги імпорту пального з Білорусі, Литви та країн ЄС.

«Якщо раніше поставки з Росії складали близько 45% то в серпні місяці ми очікуємо воно буде складати 25%, не більше. А у вересні місяці цей показник може знизитися до 10-15%» — сказав Герус.

Нагадаємо, що з 1 серпня дизельне пальне, яке постачається з Росії до України за допомогою трубопроводів обклали додатковим митом у розмірі 3,75%. Рішення ухвалили у відповідь на російські торговельні санкції проти України.

18 квітня голова російського уряду заявив, що Росія заборонить постачання нафти, нафтопродуктів, вугілля та деяких інших товарів до України. Згодом стало відомо, що постачання повністю не припиниться, а буде здійснюватися в межах виданих російським урядом дозволів.

Відповідні заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів, який, зокрема, скляні банки та склотару.

29 грудня 2018 року прем’єр-міністр Росії підписав рішення про заборону на ввезення деяких товарів на територію РФ. Його ухвалили у відповідь на заборону українського уряду на ввезення російських товарів, зокрема продуктів з глюкози та крохмалю з кукурудзи. Це рішення український уряд ухвалив 27 грудня.

Поділитись: