Поліція відкрила 5 кримінальних справ через сутички під час протестів 20 лютого у Нових Санжарах, що на Полтавщині. Раніше повідомлялось про дві кримінальні справи.

Про це передає пресслужба Нацполіції Полтавщини.

Кримінальні провадження стосуються ст. 279 — блокування транспортних комунікацій, ст. 293 — групове порушення громадського порядку, ст. 294 — масові заворушення, ч. 2 ст. 161 — порушення рівноправності громадян залежно від національної належності, поєднані з насильством чи погрозами, ст. 15 ч. 2 ст. 345 — умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням цим працівником службових обов'язків.

Нагадаємо, літак з евакуйованими з китайського міста Ухань українцями та іноземцями зранку 20 лютого приземлився у Харкові. На борту перебували 45 українців та 27 іноземців, а також екіпаж та лікарі. Зазначається, що всі здорові та без симптомів коронавірусу.

Увечері 20 лютого їх привезли до медичного центру в селищі Нові Санжари на Полтавщині. Місцеві жителі увесь день блокували дорогу, аби не пропустити автобуси з евакуйованими, та вимагали не розміщувати їх у місцевому медзакладі. Утім, коли автобуси під'їхали. правоохоронці відтіснили їх та звільнили дорогу.

Проте не обійшлося без сутичок: агресивно налаштовані люди кидали каміння як в правоохоронців, так і в автобуси з евакуйованими українцями і іноземцями. Також один з чоловіків намагався наїхати на поліцейських автомобілем, а одному правоохоронців каменем проломили голову. Загалом постраждали 9 правоохоронців та один цивільний. Поліція порушила 5 кримінальних справ.

Поділитись: