Через торговельні обмеження обсяги імпорту російського вугілля до України впали на 85%
Після запровадження російським урядом торговельних обмежень на постачання вугілля до України, обсяги імпорту скоротилися на 85,3% за місяць.
Такі дані наводить російський «Комерсантъ», посилаючись на дані російської статистики, а також про це повідомив російський прем’єр-міністр Дмитро Медведєв у коментарі російським ЗМІ.
У виданні зазначають, що протягом всього 2019 року російські імпортери нарощували обсяги постачання вугілля до України, однак у червні цей тренд різко «обвалився».
Відповідно до торговельних санкцій Росії, для того, щоб й надалі продовжувати постачати вугілля до України російським виробникам необхідно отримати «спеціальний дозвіл», який видається терміном на 1 місяць. При цьому раніше у російському уряді повідомляли, що видали таких дозволів на більший обсяг вугілля, ніж його звичайні поставки.
Частину російського вугілля до України продовжують постачати й надалі через територію Білорусі, уникаючи, таким чином, необхідності отримання спецдозволів. Про це свідчить нарощення обсягів постачання вугілля з Білорусі до України.
Наприкінці липня через дефіцит російського вугілля Луганська ТЕС вимушена була перейти на спалення газу. Це зробило вироблену нею електрику набагато дорожчою.
18 квітня голова російського уряду заявив, що Росія заборонить постачання нафти, нафтопродуктів, вугілля та деяких інших товарів до України. Згодом стало відомо, що постачання повністю не припиниться, а буде здійснюватися в межах виданих російським урядом дозволів.
Відповідні заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів, який, зокрема, скляні банки та склотару.
29 грудня 2018 року прем’єр-міністр Росії підписав рішення про заборону на ввезення деяких товарів на територію РФ. Його ухвалили у відповідь на заборону українського уряду на ввезення російських товарів, зокрема продуктів з глюкози та крохмалю з кукурудзи. Це рішення український уряд ухвалив 27 грудня.
- Поділитися: