На гривневих та валютних рахунках уряду накопичилось загалом 130 мільярдів у гривневому еквіваленті. Ці кошти планують витратити на обслуговування державного боргу.

Про це Маркарова повідомила в ефірі одного з українських телеканалів, передає «УНІАН».

«Сьогодні, коли ми з вами розмовляємо, на нашому гривневому і валютному рахунках разом близько 130 млрд грн. Ми готові абсолютно до проходження цього року до кінця року», — повідомила міністерка фінансів.

Вона також додала, що Мінфін планує передбачити достатню суму коштів на обслуговування державного боргу у бюджеті на 2020 рік.

Нагадаємо, що станом на 1 вересня 2019 року на єдиному казначейському рахунку держави перебувало 61,82 мільярда гривень.

За даними Мінфіну, 3 вересня уряд виплатив 1,1 мільярда доларів за державними боргами.

Нагадаємо, що за підсумками липня 2019 року розмір державного боргу України збільшився на 2,05 мільярда доларів.

Напередодні у Рахунковій палаті підрахували, що через зміцнення курсу гривні бюджет недоотримав 9 мільярдів гривень. Водночас зміцнення гривні дозволило зекономити 11,5 мільярда гривень на обслуговування державного боргу.

Водночас протягом останніх тижнів Мінфін продовжує зменшувати обсяги випуску облігацій, запроваджуючи обмеження на продаж короткострокових облігацій. Так, на початку серпня Мінфін продав облігацій на 2,66 мільярда гривень, хоча у липні під час аукціону залучив 17,2 мільярда гривень.

Зазначимо, що 17 липня Мінфін продав облігацій на рекордну суму — 33,3 мільярда гривень. Зокрема, уряд залучив 1 мільярд доларів від продажу боргових облігацій.

Поділитись: