Україна погасила свій борг за програмою Міжнародного валютного фонду stand-by, яку відкрили у 2014 році.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України, передає «УНІАН».

Зазначається, що фінальні платежі за кредитом держава заплатила на початку вересня, перерахувавши МВФ 156 мільйонів доларів (у доларовому еквіваленті).

Нагадаємо, що програму stand-by, відкриту у 2014 році, так і не завершили, розпочавши з МВФ нову кредитну програму EFF у 2015 році. Її уряд теж не довів до кінця, отримавши лише половину із запланованого фінансування. У 2018 році уряд уклав нову програму stand-by з МВФ, однак її також не виконують у повному обсязі. З 3 траншів Україна наразі отримала лише 1.

10 вересня Україна очікує прибуття нової місії МВФ для укладання нової кредитної програми.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що нова програма співпраці з МВФ буде терміном до 4 років, а обсяг її фінансування складе до 10 мільярдів доларів.

Нагадаємо, що напередодні у МВФ повідомили, що місія фонду, яка вестиме переговори з Україною, прибуде до Києва тоді, коли буде сформовано новий уряд і він визначиться з пріоритетами своєї роботи.

Напередодні в Офісі президента повідомляли, що місія МВФ може розпочати свою роботу в Україні вже у серпні 2019 року. Також там пропонуватимуть МВФ пом’якшити свої вимоги щодо цін на газ для населення.

18 червня, під час зустрічі з німецьким бізнесом, Зеленський заявив, що нову програму з МВФ почнуть готувати у липні 2019 року.

Раніше у МВФ повідомили, що планують відновити переговори про нову програму з Україною після завершення парламентських виборів.

Заступник голови Адміністрації президента Юрій Гончарук в інтерв'ю «НВ Бізнес» повідомляв про можливе проведення переговорів з МВФ про нову програму співпраці на 3-4 роки вже до кінця 2019 року.

Зазначимо, що чинна програма співпраці України з МВФ, stand-by, розрахована на 14 місяців. Загалом в межах програми планувалося отримання трьох траншів кредиту на загальну суму 3,9 мільярда доларів. Перший транш програми надійшов Україні одразу після її підписання. Другий мав надійти у травні 2019 року.

Раніше заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова заявила, що за оптимістичним сценарієм, до кінця 2019 року Україна може отримати лише один з двох запланованих траншів МВФ.

Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

Поділитись: