Мілош Земан висловив підтримку планам Трампа перенести посольство США в Ізраїлі до Єрусалиму.

Президент Чехії Мілош Земан прокоментував рішення президента США Дональда Трампа про перенесення американського посольства в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалиму.

Про це повідомляє Reuters.

«Трамп цим рішенням виконав одну зі своїх передвиборних обіцянок. Від цієї звістки у мене велика радість. Адже я сам під час відвідин Ізраїлю чотири роки тому пропонував перенести посольство Чехії до Єрусалиму. Якби так сталося, ми були би на цьому шляху першими. Ну а тепер, раніше чи пізніше, мабуть, будемо слідувати за США», — сказав Земан.

10 жовтня президент Чеської Республіки Мілош Земан запропонував заплатити Україні і визнати Крим російським

У Посольстві Чехії в Україні вказали, що Земан в ПАРЄ висловив особисту точку зору щодо анексії Криму і порадили звернутися за коментарем до Офісу президента Чехії.

У свою чергу прем'єр-міністр Чехії Богуслав Соботка наголосив, що заява Земана суперечить зовнішній політиці Чехії.

Міністерство закордонних справ України висловило своє обурення з приводу висловлювань чеського президента.  

А посол України в Чехії Євген Перебийніс зазначив, що посольство України отримує вибачення від чехів за слова Земана.

Раніше генсек ООН Антоніу Гутерреш заявив, шо питання про статус Єрусалиму має бути вирішене з урахуванням інтересів палестинської та ізраїльської сторін.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп оголосив про рішення визнати столицею Ізраїлю Єрусалим, а також про намір перенести посольство США в Ізраїлі до Єрусалиму. Наразі американське посольство розташоване у Тель-Авіві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто розбрату: що потрібно знати про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю

Прем'єр Ізраїлю підтримав рішення американського президента.

Таке рішення Трампа викликало численні протести по всьому світу. Відтак, на палестинській території, зокрема, палили портрети Трампа, а рух ХАМАС пообіцяв улаштувати 9 грудня «день гніву».

Палестинці вважають східну частину Єрусалиму своєю територією. Її армія Ізраїлю відбила у 1967 році і приєднала до решти міста постановою парламенту у 1980 році.

ООН вважає східний Єрусалим окупованою територію, у той час як влада Ізраїлю вважає його своїм.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile