Чимало людей сприймають звільнених із російського полону політв’язнів, як інструмент боротьби із Росією.

Таку думку в етері програми «Нині вже» на hromadske висловила волонтерка, членкиня правління організації «ВостокSOS» Олександра Дворецька.

«Це не просто люди, які були звільнені. Вони були тими, чиї прізвища звучали з високих трибун, в Парламентській асамблеї Ради Європи, посли і президенти різних країн. Тому авжеж на них очікування далі, напевне це трошки безвідповідально стосовно цих людей, але що вони будуть продовжувати і будуть цим інструментом боротьби із Російською Федерацією», — сказала волонтерка.

На думку Дворецької, саме такі очікування і викликають до політв’язнів питання «як ви ставитесь до Мінська?» чи «як ви ставитесь до політичної ситуації?»

«Тому що хочеться зрозуміти, а чи дійсно вони залишаються такими нашими людьми, які далі підуть змагатися за нас вже з іншого боку цього колючого дроту. Тому що у нас залишаються ще політв’язні які ув’язнені за політичними мотивами, у нас залишаються люди в підвалах Донбасу. Тож робота ця не завершена», — пояснила вона.

Дворецька додала, що ЗМІ часто важливо показати якусь людину, «за якою стоїть ще певна кількість людей, яких ми будемо звільняти».

«Навіть зараз, коли ми бачимо список із 86 кримських татар, все одно на слуху буде більше Сервер Мустафаєв — лідер Кримської солідарності, який боровся. Завжди вибирають якусь особистість, навколо якої ми актуалізуємо тему», — наголосила волонтерка.

7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, попри масштабний обмін, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами ще понад 110 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чірній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар.

На непідконтрольних територіях Донбасу утримують ще 227 українців.

Поділитись: