Після звільнення заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров проходитимуть реабілітацію у клініці Державного управління справами в Києві.

Після звільнення заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров проходитимуть реабілітацію у клініці Державного управління справами в Києві.

Про це на брифінгу повідомив голова Меджлісу Рефат Чубаров.

«Реабілітацію проходитимуть в раніше закритій клініці на Верхній (клініка 4-го управління)», сказав він, та додав, що про це розпорядився президент Петро Порошенко.

Чубаров додав, що Росія звільнила політв'язнів, висунувши вимогу, що вони не можуть працювати у Криму.

«Переміщення їх за межі Криму означає те, що їм закрили дорогу додому. Тобто це звільнення із забороною проживати в Криму. Так, Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз працюватимуть в Києві, поки ми всі разом не повернемося додому в звільнений Крим», — сказав Чубаров

Він також зазначив, що Чийгоза та Умерова звільнили попри їхню відмову від вимог Кремля.

Раніше повідомлялося, що звільнені політв'язні Криму Чийгоз і Умеров з Туреччини поїдуть в Україну

25 жовтня представників Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму видали турецькій стороні.

Так званий Верховний суд окупованого Криму 11 вересня засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до 8 років позбавлення волі з відбуванням у колонії суворого режиму.

«Суд» визнав Чийгоза винним в організації масових заворушень на мітингу під будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року в Сімферополі — у переддень так званого референдуму.

ЧИТАЙТЕ: Ахтем Чийгоз: 8 років колонії суворого режиму.

Суд Сімферополя 27 вересня засудив Ільмі Умерова до 2 років колонії-поселення.

Слідчі кримського управління ФСБ Росії порушили проти Умерова справу за статтею 280.1 КК РФ в травні 2016 року. За їх версією, у березні заступник голови Меджлісу в ефірі телеканалу АТR публічно закликав «до порушення територіальної цілісності РФ».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кримські татари продовжують жити в Криму, як більмо на оці — заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: