Фіни-в'язальники, допінг і коментар про сідниці: найцікавіше за 10 днів Олімпіади-2018
Зимові Олімпійські Ігри у південнокорейському Пхьончхані тривають уже 10 днів. За цей час спортсмени встигли забрати 193 медалі. Україна пишається першим «золотом», росіяни знову відзначилися у скандалі з допінгом, американський ведучий позбувся роботи, а корейський перекладач помер — про ці та інші події Олімпіади—2018 у матеріалі Громадського.
У медальному заліку поки лідирує Норвегія, на другому місці — Німеччина, на третьому — Канада. Україна піднялася на 18 місце, обійшовши на дві сходинки російську збірну, а точніше — збірну олімпійських атлетів з Росії, адже спортсмени не виступають під національним прапором через допінговий скандал. Росіяни мають 11 медалей, але серед них наразі жодної золотої.
- Перемога українського спортсмена Олександра Абраменка
Перша медаль України на Олімпіаді — золота. Її завоював фристайліст Олександр Абраменко. 29-річний спортсмен з Миколаєва обійшов китайця Цзя Цзун’яна (у нього «срібло») і росіянина Іллю Бурова («бронза»).
Абраменко бездоганно виконав переможний стрибок, попри стару травму коліна. Його прооперували незадовго до змагань, отже часу на підготовку до Пхьончхана він мав обмаль.
Поза тим, це перше олімпійське золото України у фристайлі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гадання на салатах і футбол у дитинстві: що треба знати про олімпійського чемпіона з фристайлу Абраменка
Переможний стрибок українського фристайліста Олександра Абраменка у фіналі Зимової олімпіади у південнокорейському Пхьончхані, 18 лютого 2018 року Фото: EPA-EFE/SERGEI ILNITSKY
- Росію знову спіймали на допінгу
Російського керлінгіста Олександра Крушельницького запідозрили у вживанні допінгу. У аналізах виявили сліди мельдонію. Друга допінг-проба теж виявилася позитивною, відтак спортсмен залишив ігри. Антидопінговий відділ Спортивного арбітражного суду в Лозанні вже порушив проти нього справу.
На змаганнях він виступав з дружиною Анастасією Бризгаловою. Вони взяли бронзову медаль у турнірі змішаних пар 13 лютого.
Російський керлінгіст Олександр Крушельницький під час тренування в хокейному центрі Gangneung у Пхьончхані, Південна Корея, 7 лютого 2018 року Фото: EPA-EFE/JAVIER ETXEZARRETA
- Помер корейський перекладач
У медіа-містечку Олімпійського селища, де мешкають акредитовані на Ігри представники ЗМІ, знайшли мертвим корейського перекладача, який працював з японською пресою. Тіло чоловіка знайшов сусід по кімнаті. Померлому було 55 років. За словами колег, напередодні в п'ятницю, 16 лютого, він скаржився на болі в грудях.
- Звільнили коментатора через некоректний вислів
Відомий американський радіоведучий Патрик Коннор залишився без роботи через невдалий коментар щодо виступу американської сноубордистки Хлої Кім, яка принесла США золоту нагороду у хаф-пайпі у Пхьончхані.
«У неї така соковита **** (сідниці), такий маленький гарячий шматочок. Вона в повному порядку, хороша чортяка. Їй тільки 17? Ну що ж, зворотний відлік пішов. Чекаю, коли буде 18.
23 квітня їй виповниться 18, відлік пішов, малятко. Це те, що мені подобається в дівчатах-школярках. Вона дуже приваблива, якби їй було 18, ніхто б не посоромився сказати, що вона гаряча... Я великий її шанувальник», — сказав ведучий у прямому ефірі.
Через хвилину коментатор вибачився за свої слова, проте керівництво радіостанції вирішило, що цього замало. Наступного дня Патрика звільнили.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чорна будівля, синхронні вболівальники і везіння українського саночника — як пройшов перший тиждень Олімпіади?
Золота медалістка Зимової олімпіади в Південній Кореї американська сноубордистка Хлоя Кім у фіналі хафпайпу, Пхьончхан, Південна Корея, 13 лютого 2018 року Фото: EPA-EFE/SERGEI ILNITSKY
- Проблеми із сукнями фігуристок
Одразу у двох фігуристок під час виступів виникли проблеми з костюмами.
У французької спортсменки Габріелли Пападакіс, що виступає в танцювальному дуеті з Гійомом Сізероном, розстебнулася сукня під час виступу й глядачі побачили її груди.
«Це мене відволікло, коли таке трапляється на Олімпіаді — це жах. Це сталося в кілька перших секунд, але ми зібралися й продовжили прокат, іншого вибору ми не мали. Далі я просто молилася, нічого іншого не залишалося», — прокоментувала Пападакіс.
Однак проблема з костюмом не завадила спортсменам узяти «срібло» в програмі короткого танцю.
Схожий випадок стався і з південнокорейською фігуристкою Юрою Мін під час дебютного виступу.
На льоду в неї розстебнулася сукня, водночас її партнер Олександр Гамелін вчасно це завважив і притримав одяг фігуристки. До кінця виступу Гамелін виконував танцювальну програму, утримуючи рукою сукню Мін.
Французька пара фігуристів Габріелла Пападакіс та Гійом Сізерон, Пхьончхан, Південна Корея, 18 лютого 2018 року Фото: EPA-EFE/TATYANA ZENKOVICH
- Фінські олімпійці-в'язальники
Фінська олімпійська збірна дружно в'яже вже на третіх Іграх поспіль.
Тренер сноубордистів Антті Коскінен привернув увагу на Олімпіаді в Сочі, коли його помітили за в'язанням під час змагань. Тоді команда сплела дуже довгий шарф. Цього разу спортсмени в'яжуть плед для новонародженого сина президента Фінляндії Саулі Нійністьо.
***
Також Громадське підготувало програму про українське золото Олександра Абраменка. Він розповів про те, як розслабився після перемоги і скільки людей встигли сфотографувалися з ним після отримання золота. Скільки це коштує — виховати олімпійську чемпіонку в іншій країні — у третьому випуску Гролімпіади.
У минулому випуску програми розповідали про першу жіночу команду з бобслею в Нігерії, тренування біатлоністів та підготовку саней до змагання.
Дивіться перший випуск Гролімпіади про відкриття зимових Ігор у Пхьончхані.
- Поділитися: