Гадання на салатах і футбол у дитинстві: що треба знати про олімпійського чемпіона з фристайлу Абраменка
На десятий день зимових Олімпійських Ігор у південнокорейському Пхьончхані Україна нарешті отримала призера — фристайліст Олександр Абраменко став найкращим. Це «золото» не тільки перша медаль для українських спортсменів на Іграх, а і перша олімпійська медаль країни з фристайлу. Розвідаємо про змагання та чемпіона.
Він міг бути футболістом
29-річний український фристайліст народився у Миколаєві, де свого часу побудували перший в Європі (і єдиний в Україні) літній трамплін.
В одному з інтерв'ю Абраменко розповідав, як почалася його кар'єра фристайліста. Коли йому було 10 років, до них у школу прийшов тренер В'ячеслав Германсон. Він набирав дітей для занять фристайлом.
За словами Олександра, він лише через два роки зрозумів, у чому полягає суть фристайлу. Відпрацювавши перші стрибки на батуті та відточивши техніку базових елементів, у хлопчику побачили потенціал та передали особистому тренерові Юрію Кобельнику. З ним спортсмен і дійшов до своєї головної нагороди.
Хоча, все могло піти не так: тато Абраменка свого часу професійно займався футболом, і хотів, щоби син теж долучився до цього виду спорту. Але, потренувавшись кілька років, Олександр зрозумів, що йому не цікаво і залишився у фристайлі.
І не дарма, адже став найуспішнішим атлетом у цьому виді спорту в Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спортсменів неможливо втримати лише добрим словом — колишня тренерка олімпійської чемпіонки Савченко
Переможний стрибок Олександра Абраменка у фіналі, Пхьончхан, Південна Корея, 18 лютого 2018 року Фото: EPA-EFE/SERGEI ILNITSKY
Підготовка до змагань
Для Олександра Абраменка Ігри в Кореї стали четвертими. У 2006 році в Турині він був 27-м, у Ванкувері 2010-го — 26-м, а в Сочі-2014 фінішував шостим.
Напередодні Олімпіади на спортсмена покладалися великі надії, особливо, після сезону 2014/2015, коли він завоював три нагороди на етапах Кубку світу. Це дозволило вихованцю Юрія Кобельника стати першим в історії України фристайлістом, який виграв малий Кришталевий глобус.
Але на початку передолімпійського сезону на підготовчих зборах у Швейцарії Абраменко дістав травму.
Виконуючи стрибок у воду, спортсмен відчув біль у коліні — стара проблема нагадала про себе. Ще напередодні Ігор у Ванкувері атлету радили зробити операцію, але тоді він відмовився, аби не пропускати головний старт чотириріччя.
Пізніше його таки прооперували, та часу на підготовку до Пхьончхана було дуже мало.
До тренувань він повернувся 1 квітня 2017 року, а рівно за вісім місяців, 1-го грудня 2017 року, тріумфував на першому етапі Кубку Європи, завоювавши «золото» в лижній акробатиці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фактів про Олімпіаду в Південній Кореї
Золотий медаліст Зимової олімпіади у південнокорейському Пхьончхані український фристайліст Олександр Абраменко, 18 лютого 2018 року Фото: EPA-EFE/FAZRY ISMAIL
Бездоганний переможний стрибок
Фінал в лижній акробатиці на Олімпійських іграх складається із 3х частин. Результати перших двох не сумуються. За підсумками першої частини фіналу відсіюються 3 з 12 спортсменів, після другої — 3 з 9
Абраменко вийшов до другої частини фіналу з 3 місця, розділивши позицію із канадцем.
У другій частині фіналу українець став четвертим, пробившись до суперфіналу, де серед шести атлетів розігрувався комплект нагород.
Суперниками Абраменка були двоє росіян, білорус, китаєць та канадець. Половина фіналістів не змогли «чисто» приземлитися, що дозволило розраховувати на медаль для Абраменка, який набрав 128.51 балів за елемент Back Full-Full-Double Full (потрійне сальто, подвійний пірует у третьому сальто).
Виконав він його бездоганно, хоча ніколи раніше і не виступав з ним на міжнародних змаганнях. Такий самий елемент виконував і китаєць Цзуньян, але судді поставили йому нижчий бал через неідеальне приземлення.
«Бронза» дісталася олімпійському атлету із Росії Іллі Бурову — він був третім, хто встояв на ногах під час приземлення.
Після перемоги українець розповів, що намагався викластись на повну і тому переміг:
Я ішов на останній стрибок і думав: зробити б його якнайкраще. Я не мав можливості його нормально вивчити, бо пропустив минулий сезон через травму. Але все вдалося. Це був мій найкращий стрибок за всю зиму. Я виправдав ваші надії й свої. Досі не можу повірити, що переміг. Треба лягти спати, прокинутися і зрозуміти, що це сталося. Це якась казка, сон
Зліва направо: срібний призер з фристайлу китаєць Цзя Цзуньян (Китай), володар золотої нагороди українець Олександр Абраменко, та бронзовий призер росіянин Ілля Буров, який на цій олімпіаді виступає під «нейтральним» олімпійським прапором, Пхьончхан, Південна Корея, 18 лютого 2018 року Фото: EPA-EFE/FAZRY ISMAIL
Батько чемпіона Володимир Абраменко розповів Громадському, що дуже хвилювався через сина та його травму:
«Дуже переживав, що лижі під час приземлення йдуть навхрест — це наслідок операції, у нього колінна зв’язка не тримає ногу як слід. А я кажу: «То підв'яжи її, щоб тримала як слід!». На щастя, все добре».
Володимир Абраменко також розповів, що коли спортсмена проводжали на Олімпіаду, всією сім'є жартома намагалися «напророчити» результати:
«Ми сиділи за столом всією сім’єю, і гадали на салатах. Ну, сміялися. Вийшло, що ми напророчили Саші друге місце. І от він мені щойно телефоном сказав: «Тато, капуста помилилася!». Салат той був із капусти, розумієте? (сміється). Кажу йому: «Ну, нехай частіше помиляється!»
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виховувати майбутню чемпіонку з фігурного катання
- Поділитися: