Понад половину з 13 тисяч правок до «антиколомойського» закону подали виключений з фракції «Слуга Народу» депутат Антон Поляков та депутатка, екс-журналістка Ольга Василевська-Смаглюк, яка працювала на каналі «1+1», що належить Ігорю Коломойському.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

«Рекордсменом став виключений з фракції «Слуга Народу» Антон Поляков, який подав аж 6000 правок. Близько 1500 правок подала інша слуга Коломойського — Ольга Василевська-Смаглюк», — йдеться у повдіомленні.

У ЦПК додали, що ще двоє депутатів з групи Коломойського подали по 1,5 тисячі правок. Хто саме, там поки не знають.

Сама Василевська-Смаглюк у коментарі «НВ» підтвердила, що подала «багато» правок. Вона запевнила, що мета її правок — привести у відповідність законопроекту до альтернативного проекту, який вона сама подала раніше.

Нагадаємо, до закону про банки, який зокрема унеможливить повернення ПриватБанку Коломойському, подали вже понад 13 тисяч правок, що є абсолютним рекордом для українського парламенту. Мета правок — якнайдовше затягнути ухвалення законопроекту в цілому.

Зазначимо, що ухвалення банківського закону та змін до державного бюджету на 2020 рік є двома ключовими вимогами, які Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.

Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.

30 березня Рада ухвалила у першому читанні так званий «антиколомойський» законопроєктЗаконопроєктом регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

25 березня частина депутатів «Слуги Народу» закликала якнайшвидше ухвалити «антиколомойський» закон, аби отримати допомогу від МВФ та уникнути дефолту. У той же день на сайті Ради зареєстрували одразу три альтернативних законопроєкти.

Їхніми авторами відповідно є соратник Ігоря Коломойського депутат Ігор Палиця, депутат «Слуги Народу» Олександр Дубінський, якого також пов’язують з Коломойським, та депутатка «Слуги Народу» Ольга Василевська-Смаглюк, яка працювала на каналі «1+1», що належить Коломойському.

Поділитись: