ПриватБанк подав позов до суду на Кіпрі на колишніх власників банку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова на суму у 5,5 млрд доларів.

Про це заявив член наглядової ради ПриватБанку Роман Сульжик в етері програми «Свобода слова Савіка Шустера».

Так, за словами члена наглядової ради, на Кіпрі відбувались операції з виводу грошей з банку. Він додав, що суму позову проти Коломойського можна порівняти з траншем Міжнародного валютного фонду.

Сульжик зазначив, що державний ПриватБанк веде вже 4 судові розгляди щодо його колишніх власників.

«Цей позов пов'язаний з сумнівними транзакціями, які були проведені в ПриватБанку в період з 2013 по 2016 роки. Цього разу вони не одні, тому що в судах зараз до них приєднається один з колишніх членів правління ПриватБанку, також дві компанії на Кіпрі, які теж належать Коломойському», — додав він.

Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що ексвласники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії.

Поділитись: