Центральна виборча комісія припинила повноваження окружної комісії №210 на Чернігівщині, бо вона не надала протокол з результатами голосування до 12:00 16 серпня, як вимагала ЦВК.

Про це повідомили в прес-службі Центрвиборчкому.

Так, ОВК №210 мала доставити уточнений протокол із результатами виборів, але не зробила цього. У ЦВК наголосили, що це є грубим порушенням Конституції та законів України.

Ті суб’єкти виборів, які формували склад окружної комісії, можуть внести до Центрвиборчкому нові кандидатури для включення їх до складу ОВК, зробити це треба не пізніше 16:00 18 серпня.

Утім повноваження щодо встановлення результатів виборів на цьому окрузі ЦВК забрала собі.

«Комісія ухвалила рішення звернутись до Національної поліції України для забезпечення збереження виборчої документації зазначеної ОВК до сформування її нового складу та реагування згідно з законом», — додали у ЦВК.

Нагадаємо, 16 серпня біля будівлі окружної комісії №210 зібралися молодики у масках, на поверх, де засідає комісія, кинули димову шашку.

Згідно з даними сайту ЦВК, на окрузі №210 самовисуванець Коровченко перемагає іншого самовисуванця Бориса Приходька на 98 голосів. Однак Центрвиборчком зобов’язав перерахувати голоси на цьому окрузі, а згодом зобов’язав ОВК перевірити повторний підрахунок голосів.

Повний список депутатів Верховної Ради 9-го скликання можна побачити тут. В ньому лише немає переможця 210-го округу, бо там окружна комісія не встигла вчасно порахувати голоси

«Плівки Глазьєва»

Самовисуванець Сергій Коровченко, який попередньо перемагає на окрузі №210, фігурував у «плівках Глазьєва» — телефонних розмовах щодо захоплення українського Криму Російською Федерацією.

Записи оприлюднили під час судового процесу над Віктором Януковичем. Якщо вірити плівкам, радник президента Росії Сергій Глазьєв у розмові з депутатом Держдуми Костянтином Затуліним, яка відбулася в лютому 2014 року, стверджує, що «міністр юстиції Криму» Сергій Коровченко є людиною Віктора Медведчука й радить зберегти його на посаді.

Коровченко на посаді не лишився. Утім, за фактом цієї розмови українські правоохоронці проводили розслідування, однак офіційних претензій колишньому очільнику Головного управління юстиції Автономної республіки Крим не висунули. 

Поділитись: