Прокуратура Штутгарта має намір домогтися штрафу в розмірі від € 800 млн до € 1 млрд для компанії Daimler за результатами розслідування фактів встановлення незаконного програмного забезпечення на автомобілі для заниження реального рівня шкідливих вихлопів.

Про це стало відомо німецькому виданню Der Spiegel.

Саме розслідування поки триває і може бути закінчене до кінця 2019 року. 

Нагадаємо, у червні 2018 року Німеччина оштрафувала Volkswagen на 1 мільярд євро через «дизельний скандал».

«Дизельний скандал» навколо концерну Volkswagen уперше розгорівся у вересні 2015 року, коли виявилося, що програмне забезпечення на автомобілях приховує реальні об'єми викидів шкідливих газів в атмосферу під час відповідних тестів.

Німецький транспортний регулятор KBA зажадав від Daimler відкликати 280 тисяч втомобілів для заміни ПЗ. Максимальний розмір штрафу за кожен автомобіль з незаконним ПЗ становить € 5 тисяч, але оскільки KBA поки не встановив точну кількість автомобілів із таким ПЗ, остаточна сума штрафу теж поки не визначена. За даними Der Spiegel, вона може бути названа у вересні або жовтні.

У червні 2016 Volkswagen погодився виплатити 15 мільярдів доларів для владнання скандалу з викидами. Пізніше повідомлялося, що Volkswagen виплатить $4,3 млрд через неправдиві дані про викиди.

4 серпня 2017-го топ-менеджер Volkswagen AG Олівер Шмідт визнав себе винним у кримінальній справі з дизельними двигунамикомпанії.

Поділитись: