ДБР не наклало арешт на майно дружини Ігоря Гринкевича — розслідування
Дві квартири дружини Ігоря Гринкевича Світлани так і не були арештовані, попри заяву Державного бюро розслідувань ще на початку січня.
Про це йдеться у розслідуванні hromadske.
11 січня Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) заявило, що за запитом ДБР розшукало майно родини Гринкевичів. Серед переліку знайденого майна зазначені 3 квартири у власності дружини Ігоря Гринкевича Світлани.
Розслідування hromadske виявило всі об’єкти нерухомості Світлани Гринкевич, проте на жодному з них станом на 29 січня арештів так і немає.
Зокрема, йдеться про чотири об’єкти нерухомості, які були придбані Світланою Гринкевич та її матір’ю Іриною Федак від початку повномасштабного вторгнення. Дві власні квартири Світлана Гринкевич передала у заставу під кредит в 5 мільйонів гривень. Ще дві квартири своєї матері Гринкевич «обтяжила», надавши вже позику їй.

На думку адвоката Ярослава Бутиріна, за наявності сумнівів у справжності договорів позики, слідчі ДБР можуть накласти на спірні об’єкти арешти до з’ясування обставин.
«Якщо слідчий вважатиме за необхідне й в нього будуть підстави, суд навісить на це майно ще один арешт. І навіть якщо іпотека зніметься, то арешт суду нікуди не дінеться», — прокоментував Бутирін hromadske.
Повну версію розслідування «Прихована імперія Гринкевичів» дивіться тут:
Про справу Гринкевичів
Бізнесмена Ігоря Гринкевича затримали ще 29 грудня 2023 року під час спроби дати 500 тисяч доларів США хабаря одному з керівників Головного слідчого управління ДБР. Ці гроші він пропонував за сприяння в поверненні майна, вилученого в підконтрольних йому компаній у ході розслідування. Нині він перебуває під вартою.
У межах цієї справи слідчі встановили, що компанії Гринкевича виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 мільярда гривень. Але низку контрактів не виконали, деякі реалізували частково, із затримками, а замовлення виконували підприємства без належних потужностей. ДБР встановило, що за цими договорами компанії Гринкевича постачали низькоякісні товари, що завдало державі шкоди на понад 934 мільйони гривень.
Групі з п'яти людей на чолі з Гринкевичем оголосили підозри за ч. 5 ст. 190, ч. 1, 2 ст. 255 Кримінального кодексу України.
Міністерство оборони на тлі скандалу розірвало всі контракти з компаніями Гринкевича — останньою стала «Трейд лайнс рітейл». А дружина Гринкевича, професорка Світлана Гринкевич, звільнилася з Львівської політехніки. Студенти вимагали відсторонити жінку від навчального процесу на період досудового розслідування справи щодо її чоловіка.
- Поділитися: