УКРАЇНА

Дефіцит бюджету на наступний рік складе 2,3% від ВВП— Мінфін

17 вересня, 2018 10:35
УКРАЇНА/Дефіцит бюджету на наступний рік складе 2,3% від ВВП— Мінфін
Зберегти
Вигляд
У проект закону про державний бюджет України на 2019 рік передбачено, що дефіцит бюджету складе 2,26% від валового внутрішнього продукту, що відповідає вимогам Міжнародного валютного фонду.

У проект закону про державний бюджет України на 2019 рік передбачено, що дефіцит бюджету складе 2,26% від валового внутрішнього продукту, що відповідає вимогам Міжнародного валютного фонду.

Про це повідомила виконувачка обов’язків міністра фінансів України Оксана Маркарова, під час спілкування з журналістами, передає «Інтерфакс-Україна».

«Розмір дефіциту — 2,26% від ВВП, якщо грубо, то 2,3% ВВП», — повідомила Маркарова.

Вона також зазначила, що уряд очікує залучити близько 17 мільярдів гривень від проведення приватизації. Зазначимо, що у 2018 році від приватизації очікувалося отримати понад 21 мільярд гривень, проте фактичні надходження склали трохи більше 50 мільйонів гривень, що складає 0,2% від запланованого значення.

Крім цього, Маркарова зазначила, що у 2019 році уряд планує запозичити близько 324 мільярдів гривень, з яких 37,8% — на зовнішньому ринку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд презентував бюджет-2019 та направив його до Ради

Зокрема, бюджетом передбачається 1,3 трильйони гривень надходжень на підвищення розміру мінімальної зарплати до 4170 гривень на місяць з 1 січня 2019 року.

Крім цього, стало відомо, що на потреби оборони в бюджеті 2019 передбачать 5% від ВВП України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Зазначимо, що наразі уряд намагається залучити 5 транш програми макрофінансування МВФ у розмірі майже 2 мільярди доларів. Кошти необхідні для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Старт політичного сезону: майбутні вибори та кредит МВФ

Нагадаємо, що наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, мова йде про підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

Напередодні уряд відклав рішення про підвищення цін на газ для населення до жовтня 2018 року. При цьому, уже дав доручення Мінфіну розпочати технічну підготовку до отримання траншу МВФ. Місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ у період з 6 по 19 вересня.

Нагадаємо, що напередодні Міністерство фінансів України розмістило дисконтні облігації державного боргу України на загальну суму 725 мільйонів доларів. За розрахунками аналітиків, дохідність цих цінних паперів перевищує 9,1% річних, що є значно вищою ставкою, ніж за кредитами МВФ а також борговими цінними паперами, які Україна випускала у попередні роки.

Пов`язані новини