Осінь в Україні — не тільки початок роботи парламенту, а ще й фактичний початок президентської кампанії. Вибори голови держави заплановані на 31 березня 2019 року. Чинний президент Петро Порошенко наразі не повідомив, чи братиме в них участь.

Осінь в Україні — не тільки початок роботи парламенту, а ще й фактичний початок президентської кампанії. Вибори голови держави заплановані на 31 березня 2019 року. Чинний президент Петро Порошенко наразі не повідомив, чи братиме в них участь.

Натомість співрозмовники Громадського в Адміністрації президента розповідають: у серпні він почав формувати свій передвиборчий штаб. Зокрема, визначився з його очільником — ним буде Віталій Ковальчук, перший заступник голови Адміністрації президента. Ігор Гринів, депутат від БПП, буде головним ідеологом кампанії. Ковальчук відповідатиме за організаційні питання, розвиватиме штаби на місцях. Гринів — за слоган та інформаційне наповнення кампанії.

Ці двоє вже працювали разом з Порошенком у 2014 році. Тоді Ковальчук так само очолював штаб майбутнього президента, а Гринів відомий тим, що придумав його передвиборчий слоган «Жити по-новому».

Новим очільником передвиборчого штабу Петра Порошенка стане Віталій Ковальчук (на фото — перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів (ліворуч) та перший заступник глави Адміністрації президента України, представник президента в Кабміні Віталій Ковальчук під час засідання Уряду, Київ, 26 квітня 2017 року) Фото: Владислав Мусієнко/POOL/УНІАН

Окрім Ковальчука та Гриніва, за інформацією Громадського, до штабу ввійшли також народний депутат від БПП Сергій Березенко, його колега Ігор Кононенко, народні депутатки Ірина Фриз та Вікторія Сюмар, а також Юрій Стець — міністр інформаційної політики. Проте це ще не повний склад. Штаб продовжує формуватися.

Наші співрозмовники у виборчому штабі Петра Порошенка стверджують, що на виборах він вибудовуватиме собі імідж захисника «української України». Підтвердженням цьому можуть слугувати білборди, які нині можна побачити фактично в кожному українському місті з написами про «віру, мову та армію».

Окрім того, ще одним посланням президента до виборців має бути «Дайте мені ще 5 років для того, щоб зробити зміни незворотніми». Проте президент не буде поспішати оголошувати про свій похід на вибори. Співрозмовники Громадського кажуть, що зробить він це ближче до Нового року. Адже не любитель так званих «довгих кампаній» і вважає, що для активної фази кампанії йому вистачить три місяці від Нового року до 31 березня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сутінки президента: з чим Порошенко підійшов до старту виборчої кампанії

Глава фракції БПП у парламенті та автор слогану «Жити по-новому» Ігор Гринів займеться ідеологічною частиною передвиборчої кампанії Порошенко (на фото — Гринів (праворуч) під час засідання Ради, Київ, 4 квітня 2017 року) Фото: Олександр Косарєв/УНІАН

Головний конкурент чинного президента — Юлія Тимошенко — повідомила про свої плани брати участь у виборах іще кілька місяців тому. Влітку вона активно зустрічалася з виборцями, а на вулицях з’явилися численні білборди з її зображенням. Кампанію Юлія Тимошенко будує на посланні про необхідність нового суспільного договору, так само, як і нової Конституції, нового мирного плану для Донбасу та нового економічного плану. Проте в подробиці вона не вдається.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Вони працюють»: чим допомагають Тимошенко політконсультанти Трампа та Орбана

Нещодавно Тимошенко повідомила, що не має наміру об’єднуватися з будь-яким іншим опозиційним політиком. Натомість іще один фаворит президентської гонки, колишній міністр оборони Анатолій Гриценко влітку вів перемовини про потенційне об’єднання з іще одним відомим політиком, лідером партії «Самопоміч» і міським головою Львова Андрієм Садовим. Та наразі результати цих перемовин не відомі.

Тривають перемовини про об’єднання і в проросійському таборі української політики. Влітку кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук повідомив, що буде балотуватися в український парламент. Він став членом партії Володимира Рабіновича «За життя». За інформацією Громадського, тепер Віктор Медведчук намагається об’єднати пропросійський табір з тим, щоб на вибори від нього йшов єдиний кандидат. Чи вдасться це Медведчуку — одна з ключових інтриг цієї політичної осені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Віктор Медведчук: політична легалізація

Іще одна інтрига — чи вдасться об’єднатися українській несистемній опозиції, так званим новим політикам і громадським активістам. І, звісно, двокола кого вони можуть об’єднатися. 24 серпня в Києві на НСК Олімпійський давав концерт співак Святослав Вакарчук, якого багато політологів вважали потенційним кандидатом в президенти від нових політиків. Однак Вакарчук інтригу зберіг, про намір балотуватися не повідомив, так само й уникнув прямої відповіді на запитання, чи буде він робити це. Тепер ті самі політологи прогнозують, що Вакарчук може оголосити про похід у президенти перед Новим роком. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Слава Україні: над чим Вакарчук думає в Стенфорді

Лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко активно розпочала свою передвиборчу кампанію ще кілька місяців тому (на фото — Тимошенко у залі засідання Ради, Київ, 7 червня 2018 року) Фото: Владислав Мусієнко/POOL/УНІАН

Завдання для уряду цієї осені — перемовини з Міжнародним валютним фондом щодо надання Україні чергового траншу кредиту — майже 2 мільярдів доларів. Гроші МВФ потрібні Україні для того, щоб забезпечити стабільність курсу гривні та віддати борги попередніх років.

Місія Фонду приїздить до Києва 6 вересня і пробуде тут до 19-го. Єдина перепона на шляху до коштів МВФ це підвищення ціни на газ для населення — остання вимога Фонду. Прем’єр Володимир Гройсман майже рік відмовлявся піти на такий крок, та зрештою в цьогоріч у серпні таки визнав: ціни на газ для населення необхідно підвищити. Питання лише на скільки й коли це відбудеться. Від успіху чи неуспіху перемовин з МВФ залежить і доля самого Володимира Гройсмана — якщо він їх провалить, його може чекати відставка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ігри з ціною на газ: чому нервує Гройсман?

Головна інтрига у парламенті - чи зможе Верховна рада ухвалити Виборчий кодекс, змінити Конституцію та продовжити дію закону про “особливості місцевого самоврядування окремих районів Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Нерви сезону»: 5 найгарячіших законопроектів осені-2018​

Поділитись: