У Харкові близько 4 тисяч людей 14 жовтня взяли участь в марші до Дня захисника України.

Про це повідомила кореспондентка hromadske.

Люди пройшли ходою центральними вулицями міста від площі Конституції до пам'ятника Тарасу Шевченку, де присутні вшанували загиблих на Донбасі хвилиною мовчання.

Учасники маршу вигукували: «Ні капітуляції, тільки перемога», «Одна, єдина соборна Україна» та «Герої не вмирають, вмирають вороги». Також вони висловили свою незгоду з «формулою Штайнмаєра».

«Не для того хлопці воювали та кров проливали, щоб так легко здати. Нам потрібен мир, але не за будь-яку ціну», — сказав голова Спілки ветеранів АТО Сергій Хаустов.

За порядком під час маршу слідкували поліцейські, нацгвардійці та спецпідрозділи. За даними поліції, під час маршу очікувалося близько 4 тисяч учасників.

Раніше президент Володимир Зеленський звернувся до громадян напередодні Дня захисника України — закликав правоохоронців забезпечити мирний протест, а українців — бути розсудливими.

Попередня акція «проти капітуляції» відбулась у Києві 6 жовтня, тоді на Майдані зібрались близько 10 тисяч людей, організатори зачитали вимоги до влади, зокрема не реалізовувати так звану «формулу Штайнмаєра». На виконання цих вимог активісти «дали владі» час до 14 жовтня.

Нагадаємо, 1 жовтня 2019-го президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна погоджується на «формулу Штайнмаєра».

«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.

Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться. 

Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще в 2015 році і кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв. 

Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. 

У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі: 

  • виведення незаконних збройних формувань, 
  • гарантії вільного волевиявлення, 
  • недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Водночас Зеленський анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу. 

Поділитись: