Учасники акції «Ні капітуляції» на Майдані Незалежності у Києві виголосили вимоги до влади та пішли до Офісу президента та Верховної Ради.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske.

Текст заяви за підсумками віча зачитав ветеран Павло Білоус. Разом із ним на сцені зокрема були представники «Демократичної сокири», «Вільних людей», «Національного корпусу», партії «Європейська солідарність».

Зі сцени Білоус оголосив про створення «Руху опору капітуляції», до якого закликав долучатися всіх небайдужих. Також у заяві є заклик до фракцій «Голос», «Батьківщина» та «Європейська солідарність» створити у Раді міжфракційне об’єднання «Опозиційна платформа — ні капітуляції».

Також учасники віча вважають, що проведення виборів на окупованому Донбасі та надання особливого статусу цим територіям суперечить Конституції України. Вони вимагають, аби Росія пішла з Криму і Донбасу без будь-яких умов, а українська влада не йшла на будь-які поступки.

Учасники акції дійшли до Офісу президента, де поскандували «Слуга виходь, народ прийшов», «Ні капітуляції», після чого пішли до Ради.

Біля парламенту учасники акції вимагали відставки глави Офісу президента Андрія Богдана, який опублікував допис у Facebook із нібито скріншотами переписки про те, що людей збирали на Майдан за гроші.

Відставки Богдана та задоволення вимог «Руху опору капітуляції» очікують від влади до 14 жовтня. Після парламенту учасники акції рушили до Кабміну.

14 жовтня учасники акції планують знову вийти на вулиці Києва, а також закликають проводити аналогічні акції в інших містах України. На вулиці Грушевського активісти заспівали гімн України та розійшлися.

Про створення «Руху опору капітуляції» було оголошено на сторінці «Захисти Україну» у Facebook. Організація «Захисти Україну» називає себе «понадпартійним об'єднанням патріотів та однодумців».

У тексті зазначається, що заяву про започаткування руху підписали В’ячеслав Брюховецький, почесний президент Національного університету «Києво-Могилянська академія», Герой України, Володимир Балух, політв’язень Кремля, дипломат Володимир Огризко, Дмитро Ярош, колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун, екс-представник України на переговорах у Мінську Роман Безсмертний та інші.

Нагадаємо, 6 жовтня на Майдані влаштували віче «Ні капітуляції» проти так званої «формули Штайнмаєра» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

1 жовтня 2019-го президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна погоджується на «формулу Штайнмаєра».

«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.

Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться. 

Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще в 2015 році і кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв. 

Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. 

У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі: 

  • виведення незаконних збройних формувань, 
  • гарантії вільного волевиявлення, 
  • недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Водночас Зеленський анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу. 

Поділитись: