Денісова: На окупованих територіях Донбасу зростає захворюваність на COVID-19, лікарні переповнені

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила про зростання рівня захворюваності на COVID—19 на тимчасово окупованій території Донецької області.

Про це омбудсменка повідомила у своєму Telegram-каналі з посиланням на інформацію, яку вона отримала.

За даними Денісової, майже стовідсоткова наповненість місцевих лікарень підвищує навантаження на медиків. А це, мовляв, ускладнює лікарям і так непрості умови, в яких вони працюють останні півтора року.

На окупованих територіях Донбасу щодня фіксують приблизно 500-700 нових випадків коронавірусу, пише омбудсменка. Додає, що більшість госпіталізованих пацієнтів не були щеплені проти кооронавірусу.

«Зазначу, що окупаційна влада використовує тільки російську вакцину («Спутник V» — ред.), схвалення якої Всесвітня організація охорони здоров’я призупинила», — написала вона.

Омбудсменка звернулася до міжнародних гуманітарних організацій, які мають доступ до тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей. Просить їх зосередити увагу на ситуації, що склалася.

Також Денісова закликає їх сприяти у максимальному забезпеченні місцевих жителів тестами на визначення COVID-19, вакцинами, схваленими ВООЗ, а також медичними препаратами та засобами особистого захисту.

«Закликаю співгромадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях, бути уважними до свого здоров’я та за можливості вакцинуватися на підконтрольній уряду України території», — додала вона.

Що відомо про «Спутник V»?

Цей препарат розробили в Національному дослідницькому центрі епідеміології та мікробіології імені Гамалії. Його схвалили до використання одразу після завершення другого етапу клінічних досліджень у серпні 2020-го, що суперечить загальноприйнятим протоколам проведення випробувань.

Уже після оголошення про готовність вакцини в Росії розпочали останній, третій етап клінічних досліджень, але паралельно з цим розпочали вакцинацію населення. Ба більше, творці вакцини відмовилися вводити добровольцям плацебо в межах третього етапу досліджень. На думку фахівців, це фактично означає провал дослідження.

А втім, 2 лютого в авторитетному медичному виданні The Lancet вийшла стаття про проміжні результати третього етапу досліджень «Спутника V». Наведені там дані свідчать, що російська вакцина справді дієва, але все ж залишаються питання до коректності проведення випробувань.

А у травні група міжнародних епідеміологів та біологів опублікувала критичну статтю щодо дослідження ефективності цієї вакцини. Вчені вказують, що знайшли у статистичних даних купу очевидних помилок та чисельні невідповідності.

Науковці також скаржаться на те, що не можуть отримати доступ до повних звітів та протоколів, через що виникають питання до прозорості дослідження.