Народний депутат від фракції «Слуга Народу» Гео Лерос прийшов на допит до Служби безпеки через опубліковані відео з братом керівника Офісу президента Андрія Єрмака Денисом. Водночас допит попросили перенести, оскільки його хотіли проводити щодо іншого провадження.

Про це повідомив його адвокат Масі Найєм.

Він уточнив, що 6 квітня Лерос з'явився на допит до СБУ у справу за ч. 2 ст. 359 (незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації) Кримінального кодексу.

Водночас під час допиту йому повідомили, що цю справу об'єднали з кримінальним провадженням за ст. 190 про шахрайство ККУ (№ 22020000000000066). Відтак адвокат клопотав про перенесення допиту.

Найєм зазначив, що згідно з законом «Про запобігання корупції» Лерос є викривачем — фізичною особою, яка повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень.

Адвокат додав, що права викривача виникають з моменту повідомлення інформації про можливі факти корупції: «Тобто для того, щоб мати права викривача, не потрібно отримувати документ від будь-якого правоохоронного органу».

«Викривач має право давати пояснення, свідчення або відмовитися їх давати. Гео наразі не відмовляється давати свідчення. Але нам не зрозуміла логіка (назвемо це так), за якою і СБУ і ДБР викликають на допит по справі з однією кваліфікацією, а потім об’єднують, додаючи синхронно ст. 190 ККУ», — додав захист депутата.

Нагадаємо, 29 березня 2020-го народний депутат Гео Лерос опублікував відеозаписи, на яких брат голови Офісу президента Андрія Єрмака проводить переговори про працевлаштування на певні посади в органах влади.

Серед запропонованих посад звучали Київська митниця, Міністерство інфраструктури та Укрзалізниця. Також спілкувалися про телеканал «Україна» та Національний комплекс «Експоцентр України».

У відповідь на це Андрій Єрмак повідомив, що подасть заяви до Служби безпеки та Державного бюро розслідувань.

У підсумку правоохоронці відкрили низку кримінальних проваджень, але лише одне з них стосується саме змісту оприлюднених відео — цю справу порушила Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Решта лише пов'язані з самим фактом публікації компромату на главу ОП.

Сам глава ОП Єрмак заявив, що депутат Лерос є «інструментом, який використовують люди, що борються не тільки зі мною, вони борються з українською владою і командою президента». Водночас сам зміст оприлюднених відео Єрмак не прокоментував, попри запитання журналістів.

А брат глави ОП Денис Єрмак визнав, що на оприлюднених відео саме він.

Поділитись: