ENRU

Депутат Європарламенту не виключив надання Саакашвілі громадянства Литви

Депутат Європарламенту Пятрас Ауштрявічюс пропонує обговорити можливість надання громадянства Литви колишньому президенту Грузії і екс-очільнику Одешини Міхаілу Саакашвілі.

Його заяви наводять місцеві видання, передає Baltnews.

На думку Ауштрявічюса, перш за все Саакашвілі треба надати хоча б дозвіл на проживання в Литві.

«Тут Саакашвілі міг би заснувати компанію, яка надає консультації або політичний аналіз. Надання литовського громадянства дозволить Саакашвілі здійснювати діяльність у Європі», — йдеться у повідомленні.

Ауштрявічус зазначив, що надання громадянство Литви — «складна справа».

«Але не відкидаю і такої можливості. Мені здається, що президент Валдас Адамкус точно міг би стати тією людиною, яка замовила б слово за колишнього керівника Грузії» — вважає Ауштрявічюс.

Колишній дипломат консерватор Жигімантас Павілёніс так само вважає, що Литва могла б прийняти грузинського політика, однак відповідний запит повинен зробити сам Саакашвілі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дав і взяв: чому Порошенко позбавив громадянства Саакашвілі

Нагадаємо, 26 липня Державна міграційна служба повідомила, що наказом Порошенка позбавлено громадянства України Міхеїла Саакашвілі. В Адміністрації Порошенка підтвердили, що Саакашвілі позбавлено громадянства. Водночас зазначили, що указ опублікований не буде. 

Екс-очільника Одеської облдержадміністрації та колишнього президента Грузії позбавили українського громадянства на підставі ст. 19 закону України «Про громадянство України».

Зокрема, ідеться про «обман, свідоме подання неправдивих відомостей або фальшивих документів». 

Сам Саакашвілі заявив, що збирається повернутися в Україну попри позбавлення громадянства.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram