Верховна Рада України підтримала скорочену процедуру розгляду так званого банківського законопроєкту, який має не допустити повернення збанкрутілих та націоналізованих банків колишнім власникам.

За таке рішення проголосувало 255 депутатів.

Спрощена процедура розгляду закону дозволить депутатам не розглядати понад 16 тисяч правок, поданих до цього законопроєкту до другого читання. За розрахунками депутатів, відповідно до спрощеної процедури, законопроєкт можуть ухвалити у перші тижні травня 2020 року.

Спрощену процедуру депутати застосували вперше в історії, адже зміни до регламенту, які її запроваджують, схвалили напередодні.

27 червня профільний комітет Верховної Ради рекомендував ухвалити банківський закон у другому читанні.

Нагадаємо, що загалом до банківського законопроєкту подали рекордну кількість правок — 16335Тут розповідаємо, хто подав найбільше.

Для того, аби не розглядати банківський закон протягом багатьох місяців, депутати внесли зміни до регламенту Ради, які дозволяють уникати розгляду всіх понад 16 тисяч правок.

Зазначимо, що ухвалення банківського закону є ключовою вимогою, яку Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.

Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.

30 березня Рада ухвалила у першому читанні так званий «антиколомойський» законопроєкт

Законопроєктом регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

Поділитись: