Комітет Верховної Ради з питань фінансів та податкової політики завершив розглядати всі правки до так званого банківського законопроєкту та рекомендував ухвалити його в цілому.

Відповідне рішення комітет ухвалив під час свого онлайн-засідання 27 квітня, повідомив депутат Ярослав Железняк.

«Чотири дні обговорення рекордної кількості поправок — і наш фінансовий комітет рекомендував закон про банки до другого читання. Одразу скажу, що всі норми, які стосуються кейсу ПриватБанку та забороняють повернення банків ексвласникам, залишилися без змін», — повідомив він.

За словами депутата, до другого читання банківського закону комітет все ж вніс низку змін. Вони стосуються процедури відбору аудиторської компанії, яка має оцінювати збитки, завдані націоналізацією банку його колишнім власникам. Також, за словами Железняка, судові провадження, які розпочалися, але не отримали остаточне рішення до дня набрання чинності цим законом, будуть вирішуватися, розглядатися або переглядається за новими правилами, передбаченими цим законом.

Нагадаємо, що загалом до банківського законопроєкту подали рекордну кількість правок — 16335Тут розповідаємо, хто подав найбільше.

Для того, аби не розглядати банківський закон протягом багатьох місяців, депутати внесли зміни до регламенту Ради, які дозволяють уникати розгляду всіх понад 16 тисяч правок.

Зазначимо, що ухвалення банківського закону є ключовою вимогою, яку Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.

Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.

30 березня Рада ухвалила у першому читанні так званий «антиколомойський» законопроєкт

Законопроєктом регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

Поділитись: