У другому читанні так званого банківського закону депутати будуть розглядати лише 230 правок із понад 16,5 тисяч, поданих до нього раніше. Це стало можливим завдяки тому, що закон розглядатимуть за спеціальною процедурою.

Про це повідомив член комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

«З авторів всіх 16586 правок у визначений строк подали позицію по наполяганню на своїх правках лише....один народний депутат. Пані Гриб стосовно своєї однієї правки. Всі інші забули або не наполягали», — повідомив Железняк.

За його підрахунками, у другому читанні Рада розглядатиме та голосуватиме 230 правок до банківського закону, а порівняльна таблиця до законопроєкту буде у 72 рази меншою від оригіналу.

27 червня профільний комітет Верховної Ради рекомендував ухвалити банківський закон у другому читанні.

Нагадаємо, що загалом до банківського законопроєкту подали рекордну кількість правок — понад 16 тисячТут розповідаємо, хто подав найбільше.

Для того, аби не розглядати банківський закон протягом багатьох місяців, депутати внесли зміни до регламенту Ради, які дозволяють уникати розгляду всіх понад 16 тисяч правок.

Зазначимо, що ухвалення банківського закону є ключовою вимогою, яку Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.

Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.

30 березня Рада ухвалила у першому читанні так званий «антиколомойський» законопроєкт

Законопроєктом регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

Поділитись: