Перед будівлею Європейського парламенту депутати влаштували акцію з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів з нагоди дня народження Володимира Балуха та Романа Сущенка.

Кримчанин Володимир Балух та журналіст Роман Сущенко святкують свій день народження 8 лютого.

До акції долучилися депутати парламенту від Великої Британії, Польщі, Німеччини, Бельгії, Словаччини та власне представник України при ЄС Микола Точицький.

Вони тримали в руках плакати з портретом Балуха та написом «Крим — це Україна», портретом Сущенка та хештегом #FreeSushchenko, а також плакат з невеликими фотографіями декількох політв'язнів.

Євродепутати також написали листи підтримки Балуху та Сущенку.

«Ми також закликаємо міжнародне співтовариство посилити тиск на Росію та врятувати їх з російського полону», — зазначили представництві України про ЄС.

25 січня підконтрольний окупаційній владі Керченський міський суд відмовив Володимиру Балуху в умовно-достроковому звільненні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Волів би вберегти Україну від дзеркальної відповіді агресору» — політв’язень Балух написав листа президенту

4 червня 2018 року суд у Москві визнав винним у «шпигунстві» і засудив до 12 років колонії суворого режиму українського журналіста Романа Сущенка. Засуджений Сущенко в останньому слові не визнав провини та просив звільнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я не вірю, що мій батько шпигун», — інтерв’ю з дочкою політв'язня Романа Сущенка.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: