Політв'язню Балуху відмовили в умовно-достроковому звільненні з колонії

Підконтрольний окупаційній владі Керченський міський суд 25 січня відмовив у задоволенні клопотання захисту українського політв'язня Володимира Балуха про його умовно—дострокове звільнення.

Представники керченської колонії, де незаконно утримують Балуха, заявили, що адміністрація не підтримує його умовно-дострокове звільнення. Вони послалися на те, що Володимир Балух перебуває у їхній колонії менше як 6 місяців і через це «його особистість мало вивчена», повідомляє Кримська правозахисна група.

Так званий «прокурор» виступив проти УДО, заявивши, що за час перебування Балуха в СІЗО зафіксовано 51 порушення, і він числиться на 3 видах профілактичного обліку, зокрема як «схильний до нападу на представників правоохоронних органів».

Однак суд не мав би брати до уваги час перебування Балуха в СІЗО, оскільки йдеться про його перебування в колонії, зазначили правозахисники.

Розглянути клопотання захисту «суд» мав ще 9 січня, однак суддя Олександр Ковальов переніс його на 25 січня — оскільки Балуха повідомили про засідання за 12 днів, а мали за 14.

Нагадаємо, 5 липня 2018 року підконтрольний окупаційній владі Роздольненський районний суд Криму визнав українського політв’язня Володимира Балуха винним у нібито побитті начальника ізолятору тимчасового тримання та засудив його до 5 років позбавлення волі та штрафу 10 тисяч рублів.

18 вересня 2018 року уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що медики досі не оглянули політв’язня Володимира Балуха після того, як його побили у слідчому ізоляторі в анексованому Криму.

Також Денісова повідомила, що Балух попросив привести нотаріуса для оформлення заповіту.

9 жовтня український політв'язень Володимир Балух, незаконно засуджений в анексованому Криму, заявив про припинення голодування на час етапу. Володимир Балух тримав голодування 206 днів, вживаючи тільки по кілька ложок вівсяного киселю, сухарі, воду та чай з медом.

19 жовтня 2018 року політв'язня Володимира Балуха етапували з Сімферопольського СІЗО до Керченської колонії.

8 листопада 2018 року сестра Балуха відвідала його в СІЗО анексованої Керчі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Волів би вберегти Україну від дзеркальної відповіді агресору» — політв’язень Балух написав листа президенту

У серпні 2017 року в анексованому Криму Балуха засудили до 3,5 років ув’язнення. Його звинуватили у «зберіганні боєприпасів». На початку жовтня 2017 року суд скасував вирок українцеві та призначив новий розгляд справи. За його підсумками у січні 2018 року суд в анексованому Криму засудив Балуха до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу в 10 тисяч рублів.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.