20 депутатів, які є членами Європейського парламенту і учасниками неформальної групи «Друзі європейської України», закликають українську владу скасувати електронне декларування для громадських активістів, які займаються протидією корупції.

20 депутатів, які є членами Європейського парламенту і учасниками неформальної групи «Друзі європейської України», закликають українську владу скасувати електронне декларування для громадських активістів, які займаються протидією корупції.

Відповідний лист направили президенту Петру Порошенку, прем’єр-міністру Володимиру Гройсману та спікеру Верховної Ради Андрію Парубію, повідомляє «Центр інформації про права людини».

Зазначається, що євродепутати здивовані прийнятими законодавчими змінами щодо е-декларування для антикорупційних активістів і на їхню думку, це є проявом тиску на громадських активістів, які викривають корупцію в Україні.

«Ми переконані, що ці нововведення, які зараз покладені на представників неурядових організацій, що займаються протидією корупції, з вимогою публікувати декларації про їхні доходи – це непотрібний, безпрецедентний і дискримінаційний крок», — йдеться у повідомленні.

Депутати закликають негайно переглянути прийняті законодавчі зміни щодо е-декларування і засвідчити, що зусилля української влади в боротьбі з корупцією є «щирими та серйозними».

Також члени Європарламенту нагадали, що саме протест проти масової корупції на найвищому державному рівні вивів українців на Євромайдан.

Відповідну заяву раніше зробили і у представництві ЄС в Україні

Нагадаємо, що 27 березня Порошенко підписав закон про обов’язкове е-декларування ГО.

Рада зобов’язала подавати е-декларації представників громадських об’єднань.  У пояснювальній записці до проекту закону зазначається, що його дія не поширюється на військовослужбовців. 

Зазначимо, що депутатка від фракції «Народний фронт» Тетяна Чорновол раніше пропонувала запровадити е-декларації і для окремих представників медіа, а саме для засновників та головних редакторів. Однак така пропозиція була виключена з поправок.

Членкиня громадської ради при НАЗК Олександра Дрік назвала це рішення порушенням принципів антикорупційного законодавства. 

Також повідомлялось, що посол Британії закликає переглянути подання е-декларацій представниками ГО.

Посольство США назвало «кроком назад» обов’язкове декларування представників ГО

Міжнародна громадська організація по боротьбі з корупцією Transparency International закликала українську владу скасувати вимогу для антикорупційних активістів та їх контрагенів подавати е-декларації.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: