Вимоги щодо забезпечення прозорості діяльності громадських організацій повинні відповідати передовому міжнародного досвіду.

В Європейському Союзі наголошують на необхідності перегляду українським парламентом ухвалених поправок до закону про електронне декларування доходів і активів держслужбовців, зокрема тих, які стосуються необхідності декларування представниками громадських організацій.

Про це йдеться у відповіді представництва ЄС в Україні на відповідний запит агентства «Інтерфакс-Україна».

«Ми дуже стурбовані новими поправками до закону про електронне декларування. Ми вважаємо важливим збереження системи електронного декларування для державних службовців. Таким чином, парламент повинен якнайшвидше переглянути ці поправки до закону», – йдеться у тексті відповіді.

У представництві ЄС в Україні також зауважили, що вимоги щодо забезпечення прозорості діяльності громадських організацій повинні відповідати передовому міжнародного досвіду, і висловили намір поділитися європейським досвідом у даній сфері.

«Заклики до посилення прозорості у недержавному секторі цілком зрозумілі. Однак це питання має розглядатися окремо», – уточнили у представництві.

Нагадаємо, що 27 березня Порошенко підписав закон про обов’язкове е-декларування ГО.

Рада зобов’язала подавати е-декларації представників громадських об’єднань.  У пояснювальній записці до проекту закону зазначається, що його дія не поширюється на військовослужбовців. 

Зазначимо, що депутатка від фракції «Народний фронт» Тетяна Чорновол раніше пропонувала запровадити е-декларації і для окремих представників медіа, а саме для засновників та головних редакторів. Однак така пропозиція була виключена з поправок.

Членкиня громадської ради при НАЗК Олександра Дрік назвала це рішення порушенням принципів антикорупційного законодавства. 

Також повідомлялось, що посол Британії закликає переглянути подання е-декларацій представниками ГО.

Посольство США назвало «кроком назад» обов’язкове декларування представників ГО

Міжнародна громадська організація по боротьбі з корупцією Transparency International закликала українську владу скасувати вимогу для антикорупційних активістів та їх контрагенів подавати е-декларації.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: