Президент України Петро Порошенко заявив, що держава, яка покладається виключно на залучення зовнішньої допомоги, не може бути успішною. Тому сьогодні Україна починає більш широко використовувати внутрішній потенціал.

Президент України Петро Порошенко заявив, що держава, яка покладається виключно на залучення зовнішньої допомоги, не може бути успішною. Тому сьогодні Україна починає більш широко використовувати внутрішній потенціал.

Про це Порошенко заявив під час зустрічі з дипломатами у Дипломатичній академії у Києві, 28 серпня.

«Треба пам’ятати, що ми живемо у досить прагматичний час і не може бути успішною та держава, яка покладається виключно на зовнішню допомогу. Тим більше, що процеси, які останнім часом відбуваються у світі, змушують нас дедалі більше уваги приділяти мобілізації власних сил. Світ не є статичним. Він має здатність дуже швидко змінюватись», — заявив президент.

За словами президента, і Євросоюз, і США є ключовими економічними партнерами України, тому загострення торговельних відносин між ними не може не відобразитися на українській економіці.

В той же час Порошенко закликав продовжувати пошук нових ринків збуту української продукції та шукати альтернативу російським ринкам.

Наразі Україна залежить від отримання зовнішньої фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду. Так отримання траншу від МВФ є необхідною умовою яка дозволить вчасно розрахуватись із зовнішніми боргами держави та уникнути дефолту. Крім цього, отримання траншу від МВФ дозволить залучити кошти від Євросоюзу та Світового банку.

Нагадаємо, що напередодні Міністерство фінансів України розмістило дисконтні облігації державного боргу України на загальну суму 725 мільйонів доларів. За розрахунками аналітиків, дохідність цих цінних паперів перевищує 9,1% річних, що є значно вищою ставкою, ніж за кредитами МВФ а також борговими цінними паперами, які Україна випускала у попередні роки.

Як зазначається, на засіданні 22 серпня, Кабмін доручив виконувачці обов’язків міністра фінансів Оксані Маркаровій розпочати підготовку до отримання п’ятого траншу від МВФ. Зокрема, мова йде про процес підписання векселів на користь фонду, які необхідні для зарахування траншу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ у період з 6 по 19 вересня.

Наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, йдеться про зрівняння цін на газ для населення та для промисловості, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

26 липня під час засідання Ради фінансової стабільності її члени наголосили на тому, що відсутність співпраці з МВФ є найбільшою загрозою фінансової стабільності України.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що МВФ відкидають будь-які компроміси стосовно ціни на газ для населення

Раніше в Європейській бізнес асоціації повідомляли, що Україні необхідно відновити співпрацю з МВФ до 20 липня, інакше загроза дефолту значно зросте.

За словами представників Європейської бізнес асоціації, МВФ не веде переговорів про співпрацю з країнами під час виборчих кампаній. Тобто, на час президентської та парламентської кампаній транш виділятись не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile