Життя / Здоров'я

Держава не фінансуватиме поліклініки, які не уклали договори з Національною службою здоров’я — МОЗ

МОЗ
Життя/Здоров'я/Держава не фінансуватиме поліклініки, які не уклали договори з Національною службою здоров’я — МОЗ
Зберегти
Вигляд
На фінансування закладів первинної медичної допомоги у 2019 році не передбачено коштів у державному бюджеті. Відтак, ті заклади, які не встигнуть укласти договір з Національною службою здоров’я будуть фінансуватися коштом місцевих влад.

Про це повідомила виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«До кінця року всі заклади «первинки» повинні укласти договори з Національною службою здоров’я. На 2019 рік субвенція з держбюджету не передбачена. І у разі неукладання угоди зі Службою, утримувати заклад місцевій владі доведеться за власний рахунок», — заявила Супрун.

За даним МОЗ, сімейні лікарі, що уклали договір з Нацслужбою здоров'я, сьогодні отримують у 2-3 рази більші зарплати, а з наступного року вони отримають нові інструменти роботи — електронні медичні картки, рецепти, направлення та лікарняні.

Водночас, у МОЗ нагадали, що наступного року планують започаткувати програму з безкоштовної діагностики, на потреби якої передбачали 2 мільярди гривень у бюджеті. Крім цього, передбачили 1 мільярд гривень передбачили на забезпечення ліками пацієнтів, хворих на серцево-судинні захворювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи є за що звільняти Уляну Супрун?

Як повідомлялося, станом на початок жовтня понад 18 мільйонів українців обрали собі сімейного лікаря.

В Україні станом на серпень 85 приватних клінік та лікарів-підприємців підписали договори з Національною службою здоров'я, що передбачає можливість для пацієнтів обирати сімейного лікаря серед фахівців цих закладів.

У червні Супрун повідомляла, що Національна служба здоров’я уклала договори з 12 приватними клініками в Україні. Відтак, з червня держава вперше почала фінансувати послуги в приватних медзакладах.

Нагадаємо, 2 квітня в Україні розпочалась національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї», яка передбачає укладання договору з лікарем, послугами якого ти користуєшся. 

Станом на початок серпня декларації з лікарями підписали 14,8 мільйонів українців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Лікар для кожної родини»: як підписати угоду з сімейним лікарем».

Пов`язані новини