Держава поважатиме вибір тих, хто залишиться з Московським патріархатом — Порошенко

Держава гарантує права тих вірян, які після надання автокефалії Українській православній церкві залишаться прихожанами Української православної церкви Московського патріархату, заявив президент України Петро Порошенко після оголошення підсумків триденного Синоду. Там підтримали подальші кроки у наданні автокефалії Україні.

«Я гарантую, що держава Україна поважатиме вибір тих, хто вирішить залишитися у тій церковній структурі, яка зберігатиме єдність з російською православною церквою. Але так само гарантую, що держава захистить права тих священників і вірян УПЦ МП, які добровільно вирішать вийти з-під Москви для того, щоб разом з іншими православними творити єдину православну помісну церкву», — сказав він.

Порошенко додав, що головний крок до надання автокефалії зроблено: ідеться про те, що анафема Української православної церкви Київського патріархату визнана недійсною. Також Синод офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви. Тоді глави українських церков закликали патріарха Константипольського Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви. УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна