УКРАЇНА

«Держава втрачає контроль над радикалами»: правозахисники стурбовані нападами на Марші за права жінок

14 березня, 2018 15:45
УКРАЇНА/«Держава втрачає контроль над радикалами»: правозахисники стурбовані нападами на Марші за права жінок
Зберегти
Вигляд
Правозахисна організація Amnesty International Україна заявила, що стурбована «системною бездіяльністю держави» щодо дій радикалів, котрі нападали на громадські заходи, активістів та громадян по всій Україні, зокрема під час Маршів за права жінок.

Правозахисна організація Amnesty International Україна заявила, що стурбована «системною бездіяльністю держави» щодо дій радикалів, котрі нападали на громадські заходи, активістів та громадян по всій Україні, зокрема під час Маршів за права жінок.

Про це йдеться у заяві Amnesty International Україна, яка є у розпорядженні Громадського.

«Бездіяльність правоохоронних органів під час численних нападів на учасниць та учасників маршів за права жінок 8 березня та нездатність гарантувати безпеку мирних зібрань свідчать про існування системної проблеми», — йдеться у заяві.

Правозахисники зазначають. що протягом останнього року у різних регіонах України активізувалися радикальні групи, які прикриваючись патріотизмом та позиціонуючи себе як «борці зі злочинністю», здійснюють напади на публічні заходи та окремих громадян, і «лишаються практично безкарними».

«Те, що держава нездатна належно протидіяти агресії радикальних угрупувань, є надзвичайно тривожним симптомом», — заявила організація.

«Ми бачимо ознаки того, що українська держава стрімко втрачає монополію на насильство. Натомість її функції та повноваження самовільно перебирають на себе ті, хто мають зброю і фізичну силу: озброєні палицями і газовими балончиками, вони приходять до судів, нападають на культурні та освітні заходи, б’ють людей на вулицях», — наголосили у Amnesty International.

Правозахисники у якості прикладу привели напади у Києві, внаслідок яких постраждали щонайменше 5 людей. Двох жінок облили зеленкою, журналісту та ще одному учаснику акції розпилили в обличчя перцевий газ, а ще в кількох учасниць заходу силою відібрали плакати.

У Львові під час маршу невідомі напали на його учасниць також намагаючись облити їх фарбою. Патрульні затримали кількох нападників.

В Ужгороді учасниць феміністичної акції за права жінок облили червоною фарбою, одна з жінок отримала хімічний опік очей.

Раніше повідомлялось, що в Ужгороді продовжують нападати на активістів та учасників маршу 8 березня.

Amnesty International уже неодноразово закликала розслідувати напади на учасниць маршів за права жінок 8 березня.

Конвенція про запобігання насильства щодо жінок була розроблена Радою Європи та відкрита для підписання в 2011 році в Стамбулі. Документ спрямований на боротьбу з насильством щодо жінок усередині родини і ззовні.

Пов`язані новини