Життя / Соціальний захист

Держава виділить на постановку п’єси Сенцова 1,9 млн грн

16 вересня, 2018 16:29
Життя/Соціальний захист/Держава виділить на постановку п’єси Сенцова 1,9 млн грн
Зберегти
Вигляд
Постановка «Номерів» планується на кінець листопада.

Поставновку п’єси «Номери» українського режисера, політв’язня Олега Сенцова наполовину профінансують з державного бюджету. Український культурний фонд виділить на це 1,9 мільйонів гривень.

Про це йдеться в повідомленні Українського культурного фонду за результатами визначення переможців проектних заявок на фінансування.

Загалом на конкурс культурно-мистецьких проектів подали 716 заявок, з них 380 подолали необхідний бар’єр за оцінками експертів.

П’єса Сенцова — серед проектів міжнародної співпраці, який рекомендували для підписання гранту. Як пояснила продюсерка п’єси Анна Паленчук, проект реєстрували як міжнародний, аби у п’єси було більше шансівбути представленою закордоном.

За словами директорки Українського культурного фонду Юлії Федів, міжнародні проекти, як п’єса Сенцова, на 50% фінансуються за державний кошт, а іншу частину грошей мають знайти виконавці та партнери, передає «Громадське радіо».

За словами продюсерки Паленчук, п’єса має достатню фінансову підтримку.

«У нас є міжнародні партнери, які готові надати нам цю фінансову допомогу. Але хто саме, ми скажемо трошечки пізніше», – сказала вона та зазначала, що гроші надаються після того, як всі сторони підтвердять фінансування.

За словами Паленчук, постановка «Номерів» планується на кінець листопада.

3 вересня в Києві відбувся кастинг акторів для вистави Сенцова. 

Продюсерка Анна Паленчук листується із Сенцовим, якого утримують в російській колонії в місті Лабитнангі. Режисер дозволив постановку своєї п’єси «Номери». Ця вистава буде про ув’язнене суспільство, яке прагне звільнити себе. Усі кошти, зібрані виставою, підуть на придбання житла для родини Сенцова.

16 вересня в Парижі поблизу посольства РФ оголосили голодування на підтримку Сенцова.

Станом на 16 вересня 2018 року, Сенцов голодує 126-й день. Його вимога — відпустити усіх українців-політв'язнів Кремля. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

15 вересня у Москві затримали двох учасниць акції на підтримку Сенцова

11 вересня українська омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що в Сенцова гіпоксія. Раніше сестра політв'язня Наталя Каплан повідомила, що стан Сенцова важкий: він не може ходити, також йому не передають листи. Вона сказала, що за Сенцовим треба відправляти медичний літак

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

Олег Сенцов оголосив голодування 14 травня 2018 року. Він вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбувся в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Олег Сенцов
Пов`язані новини