У Парижі поблизу посольства РФ оголосили голодування на підтримку Сенцова

Поблизу російського посольства у Парижі активісти оголосили безстрокове голодування на підтримку утримуваного в Росії українського режисера Олега Сенцова.

Поблизу російського посольства у Парижі активісти оголосили безстрокове голодування на підтримку утримуваного в Росії українського режисера Олега Сенцова.

Про це повідомляє RFI.

Солідарність висловлюють відомі у Франції політики, громадські активісти та художники. Вони будуть кожні 24 години змінювати один одного біля представництва російської дипломатичної місії. Кінорежисер Крістоф Ружжиа став першим учасником безстрокової голодовки біля посольства, зазначає видання:

«Я сказав собі — я не розумію, — розповів Крістоф Ружжиа, — Чому вони це роблять? Його фільми говорять про молодь на її мові, але не закликають до революції. Так, у них ідеться про людей без майбутнього... Але причина його затримання була мені незрозуміла. І потім я занурився в цю історію — в історію анексованого Криму... Але я не думав, що все зайде так далеко. Це розуміння прийшло до мене лише 14 травня 2018 року, в день початку страйку. До цього ми писали петиції, але це не спрацювало». ​

У 124-й день голодування Олега Сенцова про початок акції оголосила, зокрема, колишній міністр юстиції Франції Крістіан Тобіра. Серед протестувальників на підтримку українського політв’язня перед будівлею посольства є також режисери Лоран Канте і Паскаль Ферран. Організатори акції не називають повний список тих, хто приєднається до голодування.

Станом на 16 вересня 2018 року, Сенцов голодує 126-й день. Його вимога — відпустити усіх українців-політв'язнів Кремля. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

15 вересня у Москві затримали двох учасниць акції на підтримку Сенцова.

11 вересня українська омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що в Сенцова гіпоксія. Раніше сестра політв'язня Наталя Каплан повідомила, що стан Сенцова важкий: він не може ходити, також йому не передають листи. Вона сказала, що за Сенцовим треба відправляти медичний літак.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

Олег Сенцов оголосив голодування 14 травня 2018 року. Він вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбувся в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.