Україна провела переговори з Китаєм та Польщею щодо співробітництва у митній справі. Переговори відбувались на рівні керівників митниць країн.

Про це повідомив голова Державної митної служби (ДМС) України Максим Нефьодов.

Під час переговорів з польськими митниками порушувалося питання проведення аудиту кордону. Також голова ДМС України обговорив ймовірне удосконалення митної інфраструктури між Польщею та Україною, зокрема обладнання нових пунктів перетину кордону.

З китайськими митниками обговорювалися питання обміну митною інформацією, який наразі відбувається в обмеженому режимі, а також приєднання України до Меморандуму щодо контейнерного поїзда Китай-Словаччина.

Крім цього, голова української митниці обговорив створення системи добровільного попередження про митні порушення.

«В цілому колеги позитивно до всього цього ставляться. Залишилось найлегше — взяти і зробити. Чому це не було зроблено раніше — велике питання. Наводились конкретні приклади помилок і можливого саботажу з нашої сторони. Тому будемо поступово довіру відновлювати», — додав Нефьодов.

Раніше Нефьодов повідомляв, що в Україні здійснять аудит всіх електронних систем митниці.

2 вересня президент України Володимир Зеленський дав доручення уряду та голові ДМС запустити роботу митниці з 1 грудня 2019 року.

28 серпня в Україні офіційно запустили Державну податкову службу. Відтепер ця служба буде займатися збором податків замість ДФС.

21 серпня Кабінет міністрів України схвалив розпорядження, яким поклав повноваження й виконання функції адміністрування податків з ДФС на Державну податкову службу.

18 грудня 2018 року уряд ухвалив рішення про розділення ДФС на 2 окремих органи — митну та податкову служби, а 6 березня 2019 року затвердив відповідні положення про ці державні органи.

20 березня 2019 року Кабмін оголосив конкурс на голів податкової та митної служб. Зарплата керівників нових служб складе по 24 тисячі гривень.

23 квітня завершився конкурс на голову Державної податкової служби України. Його переміг заступник міністра фінансів Сергій Верланов.

8 травня Кабінет міністрів України призначив Сергія Верланова новим головою Державної податкової служби.

25 червня відбувся фінальний етап конкурсу на голову Державної митної служби, у якому переміг заступник міністра економічного розвитку України Максим Нефьодов

Державна фіскальна служба була створена у 2014 році як правонаступник Міністерства доходів і зборів України. Вона відповідальна за податковий та митний напрям. У часи президентства Віктора Януковича, Міністерство доходів і зборів підозрювали у створенні централізованих схем з ухилення від оподаткування та відмивання коштів, а також «торгівлі» податковими кредитами з податку на додану вартість, які завдали збитків державі на мільярди гривень.

Поділитись: