Державна податкова служба запрацює у найближчі тижні — голова відомства

Державна податкова служба, яку створюють на основі Державної фіскальної служби, повноцінно запрацює у найближчі декілька тижнів.

Про це повідомив голова ДПС Сергій Верланов під час прес-конференції у Києві 18 червня, передає «Інтерфакс-Україна».

«Фактично цього тижня будемо створювати територіальні органи та почнемо «велике переведення» людей зі штату фіскальної служби в штат податкової. Наступний етап — передача податкових функцій від ДФС до податкової. Плануємо, що це відбудеться у найближчі тижні», — повідомив Верланов.

Він також додав, що переведення буде стосуватися всіх підрозділів ДФС, які працюють з податковою сферою, зокрема і податкової міліції. Водночас Верланов зазначив, що сподівається на те, що восени податкову міліцію виведуть зі структури податкової служби.

17 травня створили окрему юридичну особу для ДПС.

8 травня Кабінет міністрів України призначив Сергія Верланова новим головою Державної податкової служби. Сама служба ще не створена, функції податкової й надалі виконує ДФС. Водночас завершити створення ДПС планують на початку липня 2019 року.

Нагадаємо, що 23 квітня завершився конкурс на голову Державної податкової служби України. Його переміг заступник міністра фінансів Сергій Верланов.

Раніше стало відомо, що суд призупинив конкурс на обрання голови ДМС. У Мінфіні заявили, що призупинення конкурсу не скасує його проміжних результатів.

20 березня Кабмін оголосив конкурс на голів податкової та митної служб. Зарплата керівників нових служб складе по 24 тисячі гривень.

10 квітня Роман Насіров подав позов до Кабінету міністрів України з вимогою скасувати конкурси на посади голів податкової та митної служб.

18 грудня 2018 року уряд ухвалив рішення про розділення ДФС на 2 окремих органи — митну та податкову служби, а 6 березня 2019 року затвердив відповідні положення про ці державні органи.

Державна фіскальна служба була створена у 2014 році як правонаступник Міністерства доходів і зборів України. Вона відповідальна за податковий та митний напрям. У часи президентства Віктора Януковича, Міністерство доходів і зборів підозрювали у створенні централізованих схем з ухилення від оподаткування та відмивання коштів, а також «торгівлі» податковими кредитами з податку на додану вартість, які завдали збитків державі на мільярди гривень.