У першому кварталі 2019 року державні банки отримали 8,1 мільярда гривень прибутку, при тому, що прибуток всієї банківської системи за вказаний період склав 12,9 мільярда гривень.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

Так, найбільш прибутковим банком України став ПриватБанк, який у першому кварталі отримав 7,6 мільярда гривень — майже 94% всіх прибутків державних банків та 59% прибутків банківської системи України.

Ощадбанк отримав 70 мільйонів гривень прибутку, Укрексімбанк — 395 мільйонів гривень, а Укргазбанк — 54 мільйони гривень.

«Спостерігалось зростання і коштів клієнтів. Так, кошти фізичних осіб за звітний період зросли на 3,4 млрд грн (1%), кошти суб’єктів господарювання та небанківських фінансових установ на 2,4 млрд грн (1%)», — повідомляють у Мінфіні.

Зазначимо, що 22 травня уряд затвердив склад наглядових рад державних банків. Наразі очікується затвердження представників президента у цих наглядових радах.

Раніше повідомлялось, що Мінфін затвердив нові вимоги до звітності державних банків щодо роботи з непрацюючими кредитами.

Раніше у Нацбанку зазначали, що близько 70% кредитного портфеля державних банків складають непрацюючі кредити, за якими не здійснюються виплати.

Зазначається, що у Міжнародному валютному фонді рекомендували Нацбанку регулярно звітувати перед суспільством щодо стану непрацюючих кредитів.

Поділитись: