Кабінет міністрів затвердив склад незалежних наглядових рад державних ПриватБанку, Ощадбанку та Укрексімбанку.

Відповідне рішення ухвалили 22 травня, повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

Кандидатів на посаду членів наглядових рад шукали 3 компанії з підбору персоналу, згодом з ними проводили співбесіді члени конкурсної комісії. Загалом свої заявки на посади членів наглядових рад подало 632 людини.

«Дуже приємно бачити, що стільки фахівців надзвичайно високого професійного рівня взяли участь у конкурсі. Це свідчить про хороші перспективи розвитку наших банків і правильність шляху реформування державного банківського сектору, який ми обрали», — повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова.

Загалом до наглядових рад державних банків, відповідно до закону, мають входити по 6 незалежних представників та по 3 представники держави. Ще по 1 представнику має затвердити новообраний президент.

Затвердження наглядових рад є частиною реформи корпоративного управління у державних банках. В уряді сподіваються, що наглядові ради зроблять управління держбанками більш незалежним від політичних чинників.

Раніше повідомлялось, що Мінфін затвердив нові вимоги до звітності державних банків щодо роботи з непрацюючими кредитами.

Раніше у Нацбанку зазначали, що близько 70% кредитного портфеля державних банків складають непрацюючі кредити, за якими не здійснюються виплати.

Зазначається, що у Міжнародному валютному фонді рекомендували Нацбанку регулярно звітувати перед суспільством щодо стану непрацюючих кредитів.

Поділитись: