Світ

Державні ЗМІ Північної Кореї не висвітлюють саміт у Сінгапурі — BBC

11 червня, 2018 10:44
Світ/Державні ЗМІ Північної Кореї не висвітлюють саміт у Сінгапурі — BBC
Зберегти
Вигляд
До саміту глави КНДР Кім Чен Ина та президента США Дональда Трампа залишилась доба, але державні медіа у Пхеньяні не поспішають про нього розповідати.

До саміту глави КНДР Кім Чен Ина та президента США Дональда Трампа залишилась доба, але державні медіа у Пхеньяні не поспішають про нього розповідати.

Про це йдеться в огляді Алістера Коулмана для BBC.

«Влада Північної Кореї намагається контролювати інформацію, що досягає вух і очей своїх громадян, й часто не повідомляє про важливі події, поки ті не завершаться. Тому і зустріч Кім Чен Ина з Дональдом Трампом у Сінгапурі північнокорейські ЗМІ поки що не висвітлюють», — йдеться у повідомленні.

За останній місяць сам факт проведення цього саміту згадувався лише кілька разів.

Зокрема, у середині травня, коли Пхеньян пригрозив відмовитися від участі в ньому, а потім через кілька днів — коли вирішив, що він все-таки відбудеться.

«Громадяни КНДР знають про проведення саміту, але, якщо вони не стежать за новинами дуже пильно, з'ясувати, коли і де він пройде, буде непросто», — пише Коулман.

Дізнатися думку громадян Північної Кореї дуже важко, проте південнокорейський сайт Daily NK зазначає, що люди знають про майбутній саміт з США.

Джерело цього ресурсу стверджує, що люди вперше дізналися про підготовку саміту з повідомлення у державних ЗМІ про зустріч Помпео й Кім Чен Ина. За даними Daily NK, це перший випадок, коли північнокорейські медіа повідомили про зустріч з представником США на вищому рівні.

«Зазвичай про пересування лідера (Кім Чен Ина, — ред.) нічого не повідомляється до тих пір, поки він не повернеться назад у Пхеньян цілим і неушкодженим», — пояснив оглядач.

Нагадаємо, лідер КНДР Кім Чен Ин прибув у Сінгапур 10 червня. Президент США Дональд Трамп прибув слідом за ним через кілька годин.

1 червня Трамп підтвердив зустріч з Кім Чен Ином на саміті у Сінгапурі.

Президент Дональд Трамп також заявив, що він «обов’язково» запросить Кім Чен Ина до США, якщо їхні переговори на вищому рівні в Сінгапурі пройдуть добре.

5 червня у Білому домі заявили, що Трамп і Кім Чен Ин проведуть переговори на сінгапурському острові Сентоса. Як повідомлялося, організатори саміту не знають, хто заплатить за готель Кім Чен Ина.

У Держдепі заявили, що США не оплачуватимуть номер в готелі Кім Чен Ину на саміті з Трампом у Сінгапурі.

США також відклали нові санкції проти КНДР.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп планував зустріч з главою Північної Кореї Кім Чен Ином у Сінгапурі 12 червня.

Згодом Трамп заявив, що що саміт з лідером Північної Кореї «може бути відкладений». 24 травня Трамп скасував зустріч з Кім Чен Ином, оскільки лідер КНДР продемонстрував у свої останніх заявах  «злобу і відкриту ворожнечу».

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш висловив глибоку  занепокоєність через скасування зустрічі президента США Дональда Трампа та лідера Північної Кореї Кім Чен Ина.

Водночас Кім Чен Ин заявив, що його зустріч з Трампом має відбутися.

Пов`язані новини