Світ

Держдеп США підтримав вимоги Сенцова звільнити усіх українських політв'язнів у РФ

31 травня, 2018 12:47
Світ/Держдеп США підтримав вимоги Сенцова звільнити усіх українських політв'язнів у РФ
Зберегти
Вигляд
Державний департамент США підтримав вимоги незаконно засудженого у Росії українського режисера Олега Сенцова щодо звільнення усіх українських політв’янів, яких утримує Кремль.

Державний департамент США підтримав вимоги незаконно засудженого у Росії українського режисера Олега Сенцова щодо звільнення усіх українських політв’янів, яких утримує Кремль.

Про це заявила прес-секретарка Державного департаменту США Гізер Нойєрт у Twitter.

«Крим — це Україна. Ми ніколи не визнаємо російські спроби анексувати Крим. Росія повинна звільнити понад 60 кримських політв’язнів, включно з Олегом Сенцовим (який з 14 травня голодує на знак протесту)», — заявила дипломатка зовнішньополітичного відомства США.

#FreeSentsov: усі заяви та новини стосовно Сенцова. 

Український політв'язень Олег Сенцов 14 травня оголосив голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму. 

28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Здорова людина може прожити без їжі три місяці», — лікарка про голодування українських політв'язнів

Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування. Україна на рівні МЗС звернулася до Росії через голодування Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Відомі українці написали листи Кольченку і Сенцову

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Нині Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. Громадське побувало там у березні 2018-го.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини