УКРАЇНА

Держдеп та Світовий банк долучились до заклику припинити підрив діяльності НАБУ

7 грудня, 2017 10:50
УКРАЇНА/Держдеп та Світовий банк долучились до заклику припинити підрив діяльності НАБУ
Зберегти
Вигляд
Держдепартамент США та один із основних кредиторів України — Світовий банк — висловили занепокоєння через тиск української влади на антикорупційні органи.

Держдепартамент США та один із основних кредиторів України — Світовий банк — висловили занепокоєння через тиск української влади на антикорупційні органи.

Держдеп висловив занепокоєння через тиск на НАБУ, зокрема через «зрив розслідування корупції на високому рівні та арешт агентів Бюро».

«Ці дії є частиною зусиль по підриву незалежних антикорупційних інституцій, які допомогли створювати США та інші країни. Вони підривають довіру громадськості і підривають міжнародну підтримку України», — йдеться у заяві.

У відомстві закликали українську владу «працювати над викоріненням корупції з суспільного життя». «Недоцільно Україні боротися за своє тіло на Донбасі, якщо вона втрачає свою душу від корупції», — наголосили у Держдепі.

У Представництві Світового банку в Україні повідомили про стурбованість «нападами» на незалежні антикорупційні установи в Україні.

«Ми глибоко стурбовані недавніми нападами на незалежні антикорупційні інститути в Україні, такі як НАБУ і САП, які загрожують їх здатності боротися з корупцією і відновлювати викрадені активи», — йдеться у повідомленні.

Вранці 7 грудня депутат від БПП Мустафа Найєм повідомив, що Рада зняла з порядку денного законопроект про контроль над антикорупційними органами.

Раніше радник колишнього віце-президента США Майкл Карпентер заявив, що якщо Рада звільнить главу НАБУ, він рекомендуватиме скоротити Україні допомогу. Також глава МВФ Крістін Лагард закликала забезпечити незалежність НАБУ.

Нагадаємо, депутати від фракцій БПП та «Народного Фронту» запропонували Раді змінити правила звільнення керівників антикорупційних органів, а саме, ДБР, НАБУ, НАЗК та антикорупційної прокуратури.

Також комітет Ради з питань запобігання та протидії корупції на засіданні рекомендував парламенту відкликати з посади його голову Єгора Соболєва (фракція «Самопоміч»). За неї проголосували 12 з 24 членів комітету, тож тепер питання про відкликання Соболєва з посади буде розглядатись у сесійній залі парламенту.

На думку Соболєва, це пов'язано із його діями щодо призначення незалежного аудитора Національного антикорупційного бюро. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перша антикорупційна: що відбувається між старими та новими правоохоронними органами

Пов`язані новини