Держпереворот у Малі: президент та прем'єр-міністр подали у відставку після того, як їх захопили військові
Президент та прем'єр—міністр перехідного уряду Малі подали у відставку через два дні після того, як їх затримали військові. Другий із серпня 2020 року переворот у країні стався через конфлікт щодо перестановки в уряді.
Про це пише Reuters з посиланням на заяву військових Малі.
Президент Малі Ба Ндао та прем'єр-міністр Моктар Уан склали свої повноваження 26 травня після того, як військові два дні утримували їх на військовій базі Каті біля столиці Бамако. Попри це вони досі залишають затриманими.
Помічник керівника спецслужб Малі Ассіма Ґоїти, який після держперевороту у серпні 2020 року проголосив себе тимчасовим главою країни, оголосив, що зараз тривають переговори щодо визволення Ндао та Уана, а також формування нового уряду.
Що передувало?
24 травня Ндао й Уан вирішили змінити склад свого перехідного уряду на тлі невдоволення з боку людей та протесту найбільшої у країні профспілки через рівень зарплат.
Так, у новому складі уряду мали позбутися міністра оборони Садіо Камара та міністра безпеки Модібо Коне, які брали участь у минулому держперевороті у Малі. Зокрема, Камара й Коне були ставлениками Ассіма Ґоїти.
Формально посади міністрів оборони та безпеки мали так само передати військовим, але невдоволення викликало те, що усунули саме «людей Ґоїти».
Ндао й Уан, з іншого боку, були призначені у вересні 2020-го під тиском міжнародної спільноти, яка засудила ще перший переворот і вимагала призначення цивільної влади, погрожуючи санкціями проти Малі.
Міжнародна спільнота засудила захоплення президента та прем'єр-міністра Малі. Так, на саміті ЄС президент Франції Емануель Макрон попередив, що готовий «у найближчі години прийняти цілеспрямовані санкції», пише The Guardian. Більше про міжнародну реакцію на держпереворот у Малі ми розповідали тут.
Малі — колишня французька колонія, яка проголосила незалежність у 1960 році. Вона є однією з найбідніших країн в Африці та світі. Не враховуючи подій 2021-го, за свою 60-річну історію країна вже пережила чотири військові перевороти (в 1968, 1991, 2012 й 2020 роках).
Крім того, значна частина північних і центральних територій Малі контролюється групами повстанців-туарегів. У 2015 році за посередництва ООН тодішній уряд Малі домовився з туарегами про припинення вогню, але час від часу між сторонами спалахують сутички.
- Поділитися: