Держсекретар США Блінкен їде в Україну. Зустрінеться з Зеленським та Кулебою
Держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен 18—20 січня здійснить поїздку до України та Німеччини. У нього запланована зустріч із президентом Володимиром Зеленським та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою.
Про це повідомляє Держдеп США.
Поїздка відбувається на тлі нарощування російських військ біля кордонів з Україною. У повідомленні департаменту йдеться про те, що метою візиту буде заохочення обрати дипломатію та деескалацію в інтересах безпеки.
19 січня у Києві Блінкен зустрінеться із Зеленським та Кулебою. Також він проведе зустріч із працівниками й родинами посольств США, щоб повідомити про плани департаменту в разі непередбачених ситуацій, якщо Росія здійснить наступ.
Через візит Блінкена можливі тимчасові обмеження дорожнього руху в центрі столиці, а також на деяких вулицях Дарницького та Шевченківського районів.
Зеленський та Кулеба вже зустрічалися з Блінкеном, але у травні 2021 року. Київ став першою європейською столицею, яку держсекретар США відвідав із повноцінним двостороннім візитом.
У грудні 2021-го Зеленський провів телефонну розмову з держсекретарем, напередодні розмови Байдена та Путіна.
А нещодавно стало відомо, що директор Центрального розвідувального управління США (ЦРУ) Вільям Бернс минулого тижня (10-16 січня) відвідав Київ і зустрівся з президентом Володимиром Зеленським та колегами з української розвідки.
20 січня Блінкен поїде до Берліна. Там він обговорить нещодавні зустрічі з Росією, а також спільні зусилля та стримування подальшої російської агресії проти України. У держсекретаря буде зустріч із міністеркою закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок.
Російська загроза
Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов 21 листопада заявив, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. За даними розвідки, біля кордонів України перебувають 92 тисячі російських військових.
Спершу в Росії інформацію про загрозу нападу на Україну називали штучно створеною істерикою. Проте вже 18 грудня у Москві продемонстрували нову риторику. Заступник голови Міністерства закордонних справ Олександр Грушко заявив, що якщо Захід не сприйматиме серйозно запропоновані Москвою «гарантії безпеки», які передбачають невступ України в НАТО, то Росія застосує «військово-технічну альтернативу».
На тлі можливого загострення російської агресії президенти США та РФ на початку й наприкінці грудня провели переговори.
А втім, за їхніми підсумками кожен лишився при своєму: у Білому домі наполягали на зменшенні напруженості з Україною та попереджали про «рішучу відповідь», натомість у Кремлі вимагали затвердження так званих гарантій безпеки з боку США та НАТО і заявляли, що Байден нібито обіцяв не розміщувати в Україні ударне наступальне озброєння.
Після цього переговори щодо «гарантій безпеки», які Москва хоче отримати від Заходу, перейшли на рівень делегацій США та Росії. Крім того, в Альянсі неодноразово стверджували, що Росія не може перешкодити Україні зблизитися з НАТО і не має права голосу в цьому питанні.
- Поділитися: