Розслідування Конгресу США показало, що найбільший банк Німеччини Deutsche Bank брав недостатньо заходів для боротьби з відмиванням грошей і регулярно відмовлявся перевіряти трансакції російських олігархів.

Про це повідомляє агентство Reuters із посиланням на кілька джерел, знайомих із ходом розслідування.

Під час перевірки конгресмени встановили, що співробітники німецького банку в США та інших країнах неодноразово повідомляли топ-менеджерам про свої підозри, які стосуються трансакцій, пов'язаних із російськими заможними клієнтами. Проте кожного разу, стверджують джерела, менеджери ігнорували побоювання співробітників.

Саме розслідування перебуває ще на початковій стадії, підкреслюють джерела, і в Конгресі відмовилися коментувати його перші підсумки. У самому Deutsche Bank також утрималися від коментарів, зазначивши, що банк відреагував на минулі претензії регуляторів, «прийнявши дисциплінарні заходи щодо певних осіб».

Раніше великі американські банки передали комітетам Конгресу Сполучених Штатів Америки тисячі сторінок документів, що стосуються росіян, які могли вести справи із 45-м президентом США Дональдом Трампом, його родиною або компаніями.

Нагадаємо, що в 2017 році Deutsche Bank був змушений виплатити владі США і Великої Британії близько $ 630 млн за допомогу багатим російським клієнтам у відмиванні грошей. Нинішнє розслідування Конгресу пов'язано з підозрами у тому, що німецький банк допомагав Дональду Трампу приховувати доходи від податків.

У квітні 2019 року два комітети Палати представників США, контрольовані демократами, запросили у банків інформацію про фінанси 45-го президента США Дональда Трампа. Керівник комітету з розвідки Адам Шифф повідомив, що його цікавить, чи намагалися іноземні держави, включаючи Росію, вплинути на Трампа, його сім'ю або оточення.

За даними ЗМІ, компанія президента США Дональда Трампа хотіла передати президентові Росії Володимиру Путіну пентхаус в хмарочосі Trump Tower, який планувалося побудувати у Москві.

Поділитись: