Deutsche Bank погодився виплатити департаменту фінансових послуг штату Нью-Йорк 150 мільйонів доларів для позасудового врегулювання спору. У ньому установі пред’являють співпрацю з мільярдером Джефрі Епштейном, якого звинуватили в секс-торгівлі неповнолітніми.

Про це повідомляє The Guardian.

Йдеться про те, що Deutsche Bank сприяв Епштейну в проведенні транзакцій, які вказували на злочинний характер діяльності мільярдера. Серед них, зокрема, оплата послуг юристів, перекази грошей спільникам Епштейна, а також перерахування грошей низці жінок зі східноєвропейськими прізвищами.

Deutsche Bank закинули «значні порушення процедур доброчесності» не лише стосовно операцій Епштейна, а і під час співпраці з естонським відділенням данського банку Danske Bank й Федерального близькосхідного банку.

Виконавчий директор Deutsche Bank Крістіан Сюїнг зазначив, що співпраця банку з Епштейном була «критичною помилкою, яка ніколи б не мала статися». «Ми всі маємо сприяти забезпеченню того, щоб подібне не повторилося ніколи знову», — додав він.

Нагадаємо:

  • У 2007 році мільярдера Джефрі Епштейна звинуватили в сутенерстві та схилянні декількох десятків неповнолітніх до секс-бізнесу. Розслідування проводили у 2002-2005 роках у Нью-Йорку та Флориді.
  • Епштейн пішов на угоду зі слідством — його справою займався Алекс Акоста, який тоді був прокурором Південної Флориди. У результаті Епштейн просидів у в'язниці лише 13 місяців замість багаторічного, а можливо, і довічного терміну, який міг призначити йому суд. Крім того, Акоста погодився приховати факт угоди зі слідством від жертв у цій справі.
  • У листопаді 2018 року газета The Miami Herald опублікувала власне розслідування, присвячене справі Джефрі Епштейна і ролі Алекса Акости у ній. За старою справою журналістам вдалося знайти близько 60 жертв насильства з боку Епштейна.
  • У лютому 2019 року суд Південної Флориди ухвалив, що приховування інформації від жертв було незаконним.
  • 7 липня 2019 року влада США затримала Епштейна. За версією слідства, Епштейн отримував сексуальні послуги від неповнолітніх дівчат і «позичав» їх впливовим людям. Мільярдер не визнав провину, а занадто м'яка угода з Епштейном викликала публічну критику на адресу Акости.
  • 12 липня 2019 року міністр праці Сполучених Штатів Алекс Акоста оголосив про відставку через скандал навколо Епштейна.
  • 10 серпня 2019 року Джефрі Епштейна, який перебував в одиночній камері в нью-йоркській в'язниці в очікуванні суду за звинуваченням в секс-торгівлі, жертвами якої стали десятки неповнолітніх дівчат, знайшли мертвим у його камері.
  • За кілька днів по тому судмедексперти встановили, що причиною смерті стало самогубство. У ніч смерті Епштейна в його камері не проводили регулярних моніторингів, які передбачені протоколом в’язниці.
Поділитись: