Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запевнив, що держава не обмежує право українців виїхати за кордон на роботу, а нинішні проблеми пов’язані виключно з коронавірусом.

Про це Кулеба заявив в інтерв’ю «LB.ua».

«МЗС ніколи не займалося питанням виїзду сезонних робітників за кордон. У нас немає цієї компетенції. І ми, відповідно, не могли й не приймали ніяких рішень про заборону їх виїзду», — наголосив він.

Міністр пояснив, що нинішні переговори з урядами інших країн, які хочуть залучити українських заробітчан, пов’язані з карантином: «Ми з ними обговорювали, як бути, коли, з одного боку, є потреба в українських працівниках, а, з іншого, — коронавірус».

Кулеба зауважив, що трудова міграція не є чіткою компетенцією якогось відомства, тому вона раніше мала «хаотичний» вигляд, а в умовах пандемії «потрібна система». Саме тому прем’єр доручив віце-прем’єру Вадиму Пристайку зайнятись цим питанням.

«Настала нова реальність, коли раптом усі усвідомили — і ми, і наші партнери, що трудова міграція стала логістичною проблемою в період пандемії», — сказав він.

Глава МЗС уточнив, що зараз уряд збирає запити щодо українських заробітчан від інших держав, а офіс віце-прем’єра вже вступає у діалог і обговорює умови трансферу.

«Ми також повинні розуміти: як тільки карантинні обмеження будуть зняті, ця проблема, яка так несподівано увірвалася у сферу політики, точно так само з неї природно і зникне», — наголосив Кулеба.

Раніше Пристайко назвав умови, за яких Україна готова відпускати своїх громадян на сезонні роботи за кордон.

Як без правових підстав тримають під замком українських громадян, які хочуть поїхати на заробітки за кордон, розбиралася наша Ольга Токарюк, читайте у матеріалі:

Заробітчани під замком: чому влада не хоче випускати трудових мігрантів з України і до чого це може призвести.

Поділитись: